AZ
Mamy 5 lat!
drozda dnia 01.05.2006 14:12
Zapraszam do zapoznania się z nowym urodzinowym wydaniem zinu Adventure Zone. To już pięć lat minęło od kiedy wydany został pierwszy numer.

W 65 wydaniu znajdziecie naprawdę sporo ciekawostek, pełną zawartość numeru znajdziecie pod tym adresem. Zapraszam serdecznie w imieniu całej redakcji!ScummVM (narzędzie)
ScummVM ToolBox
drozda dnia 01.05.2006 13:30
Czym jest ScummVM ToolBox? jest to narzędzie dodające bardziej przyjazny interfejs użytkownika w liniach komend ScummVM. Dzięki temu narzędziu można kompresować dźwięki i filmy z wielu gier, wyciągać pliki z danymi oraz rekompilować skrypty z gier opartych o SCUMM (Legend of Kyrandia i Broken Sword 2).

A konkrety to:

- prosty przewodnik, który dla każdego powinien okazać się łatwy w użyciu,
- instrukcje podawane krok po kroku,
- automatyczne pobieranie i rozpakowywanie ScummVM Tools - wystarczy, że użytkownik uruchomi program - nie musi robić nic więcej,
- zarządzanie plikami tymczasowymi i ich automatyczne czyszczenie,
- przenoszenie skończonych plików do wybranej przez użytkownika lokalizacji,
- załączone są niezbędne narzędzia kodujące takie jak: lame i oggenc.

Więcej poczytać możecie w pliku readme oraz na oficjalnej stronie projektu. Pliki pobrać można z tego miejsca (560kb).Myst (gra)
Myst-Explorer's Toolkit 2.1.16
drozda dnia 01.05.2006 12:45
To łatwe w obsłudze narzędzie pozwala fanom Mysta zmieniać język w Uru i w Myst IV oraz wydobywać z zapisanych stanów gry dziennik podróży. W nowej wersji można przełączać się między takimi językami jak: niemiecki, angielski i francuski (w Uru - Ages beyond Myst) oraz angielski, niemiecki, hiszpański, włoski oraz duński w Myst IV. Nie wiem czy druga funkcja (wyciąganie dziennika podróży) działa z polską wersją. Jeżeli ma ktoś okazję sprawdzić to niech da znać. W innym wypadku narzędzie przyda się tylko osobom posiadającym jedną z wyżej wymienionych wersji językowych gry.

Narzędzie ściągnąć można z tego miejsca (617kb). Oficjalną stronę projektu z większą ilością informacji o narzędziu znajdziecie pod tym adresem.HCA - The Ugly Prince Duckling
HCA - The Ugly Prince Duckling
drozda dnia 01.05.2006 12:33
Chyba każdy zna baśnie Hansa Christiana Andersena? Niedługo będziemy mieli okazję przypomnieć sobie tego autora dzięki nowej grze przygodowej autorstwa duńskiej firmy Guppyworks. Gra zatytułowana HCA - The Ugly Prince Duckling zapowiada się naprawdę ciekawie. Kto chce zobaczyć Kopenhagę w Złotym Wieku? Po więcej informacji odsyłam pod ten adres (pdf, 210kb).

Zapraszam również do naszej nowo otwartej galerii z gry oraz na oficjalną stronę po bardzo wysokiej jakości screeny (nawet po 4mb jeden obrazek!): www.guppyworks.com.

UPDATE:
Na stronie gry pojawił się również nowy film. Waży on 81,3mb i ściągnąć go można dokładnie z tego miejsca.AZ
Jak widzicie strona uległa kompletnej przebudowie. Nowa wersja jest wg nas lepsza, wygodniejsza w obsłudze i ogólnie ładniejsza :). Po pierwsze mamy nową domenę, przez którą możecie nas odwiedzać:

www.adventure-zone.info


Co prawda przeprowadzka cały czas trwa, ale myślę że to co już dla Was przygotowaliśmy w zupełności na nowy początek wystarczy.

Warto wspomnieć, że wszystkie posty, tematy oraz użytkownicy zostali przeniesieni ze starego forum - dlatego (jeżeli rejestrowałeś się wcześniej na naszym forum) w panelu po lewej możesz wpisać swoje dane i hasło, dzięki czemu się zalogujesz.

Kliknij na Czytaj więcej, aby dowiedzieć się... no więcej :P