The Island: The Earthling (gra)
Wywiad, z którego dowiemy się więcej o tej ciekawie zapowiadającej się grze przygodowej autorstwa Akelli znajdziecie na stronie: www.strategyinformer.com.

Z zapowiedzi wynika, że znajdziemy w grze:
- oryginalną fabułę opierającą się o twórczość braci Strugackich,
- widok z pierwszej osoby z panoramicznym otoczeniem,
- realistyczną oprawę,
- 10 epizodów,
- blisko 100 unikalnych lokacji,
- nowoczesną oprawę dźwiękową i graficzną,
- oryginalny podkład muzyczny.

Warto ściągnąć ważący 2,4mb plik pdf zawierający więcej informacji o grze (nie przestraszcie się niemieckiego na początku, dalej jest po angielsku...) oraz ciekawe screeny. Polecam również naszą nową galerię z gry, którą znajdziecie pod tym adresem.Diabolik Evil's Origin
Diabolik Evil's Origin
drozda dnia 01.05.2006 22:34
Diabolik Evil's Origin jest zrealizowaną w 3D grą przygodową opartą na motywach komiksu o tym samym tytule. Autorami gry są znani z stworzenia takich tytułów jak Martin Mystere (aka Crime Stories) i Belief & Betrayal (w produkcji) panowie ze studia Artematica.

O komiksie, na podstawie którego powstaje gra poczytać możecie w Wikipedii.

Zapraszam również do naszej nowej galerii z gry, którą znajdziecie pod tym adresem.Tulse Luper Journey
Tulse Luper Journey
drozda dnia 01.05.2006 22:08
Tulse Luper jest głównym bohaterem serii projektów opierających się o twórczość Petera Greenaway'a. W jej skład wchodzą trzy filmy, wystawy, książki, różne publikacje i gra komputerowa wydana przez studio Submarine. Myślę, że tej ostatniej warto przyjrzeć się dokładniej.

Trzeba wspomnieć, że historia opowiedziana w tej grze online opiera się na tragicznych losach człowieka, który niesłusznie skazany spędził większość swojego życia w więzieniu. Aby zagłębić się w grę wystarczy odwiedzić stronę www.tulseluperjourney.com i zarejestrować się za darmo. O szczegółach rozgrywki poczytać możecie pod tym adresem.AZ
Mamy 5 lat!
drozda dnia 01.05.2006 14:12
Zapraszam do zapoznania się z nowym urodzinowym wydaniem zinu Adventure Zone. To już pięć lat minęło od kiedy wydany został pierwszy numer.

W 65 wydaniu znajdziecie naprawdę sporo ciekawostek, pełną zawartość numeru znajdziecie pod tym adresem. Zapraszam serdecznie w imieniu całej redakcji!ScummVM (narzędzie)
ScummVM ToolBox
drozda dnia 01.05.2006 13:30
Czym jest ScummVM ToolBox? jest to narzędzie dodające bardziej przyjazny interfejs użytkownika w liniach komend ScummVM. Dzięki temu narzędziu można kompresować dźwięki i filmy z wielu gier, wyciągać pliki z danymi oraz rekompilować skrypty z gier opartych o SCUMM (Legend of Kyrandia i Broken Sword 2).

A konkrety to:

- prosty przewodnik, który dla każdego powinien okazać się łatwy w użyciu,
- instrukcje podawane krok po kroku,
- automatyczne pobieranie i rozpakowywanie ScummVM Tools - wystarczy, że użytkownik uruchomi program - nie musi robić nic więcej,
- zarządzanie plikami tymczasowymi i ich automatyczne czyszczenie,
- przenoszenie skończonych plików do wybranej przez użytkownika lokalizacji,
- załączone są niezbędne narzędzia kodujące takie jak: lame i oggenc.

Więcej poczytać możecie w pliku readme oraz na oficjalnej stronie projektu. Pliki pobrać można z tego miejsca (560kb).