Wywiady
Edyta Olszówka - wywiad
drozda dnia 04.05.2006 15:51
Wywiad z Edytą Olszówką przeprowadził serwis GRY-OnLine. Dotyczy on oczywiście w większej części podkładania głosu pod April Ryan w drugiej części Najdłuższej Podróży.
The Adventure Company (firma)
E3 nadciąga... (aktualizacja)
drozda dnia 03.05.2006 22:17
Na stronie Adventure Gamers podsumowana została lista gier, o których The Adventure Company ma zamiar ujawnić więcej informacji podczas nadchodzących targów E3 (Electronic Entertainment Expo). Poza wspomnianymi już u nas wcześniej tytułami takimi jak Agatha Christie: Murder on the Orient Express czy The Secret Files: Tunguska (zapowiedź na stronie) pojawiły się również tytuły nowe.

Pierwszy z nich to EVIDENCE: The Last Ritual będący kontynuacją nie wydanej u nas MISSING: Since January. Tak jak w poprzedniej części przyjdzie nam wcielić się w tropiciela niebezpiecznego mordercy. Wędrować będziemy poprzez różne miasta w Europie i Ameryce Północnej. Gra łączyć w sobie będzie tak grę w trybie offline jak i w internecie.

Drugim tytułem, o którym dowiemy się więcej będzie Dead Reefs. Autorzy tej gry, firma Streko-Graphics (AURA) zapowiadają, że w Dead Reefs przeniesiemy się do 18 stulecia i wcielimy się w rolę Amadea Finvinero, którego zadaniem zleconym przez króla będzie odkrycie źródła tajemniczej zarazy rozprzestrzeniającej się na wyspie. Akcja rozgrywać się będzie na tytułowej Angielskiej wyspie Martwych Raf, niedaleko której swego czasu rozbiło się parę pirackich okrętów. Na jednym z nich znajdowała się stara tajemnicza relikwia, której pojawienie się na wyspie może mieć związek z nagłym wybuchem zarazy w okolicy...

Pierwsze zdjęcia z Dead Reefs znaleźć możecie w serwisie Aventura y CÍA.

EDIT:
Zapraszam do naszej nowej galerii z gry Agatha Christie: Murder on the Orient Express.

Warto również rzucić okiem na obrazki z EVIDENCE: The Last Ritual zamieszczone w serwisie Adventure Treff.Adventure Lantern (zin)
Zapraszam do zapoznania się z nowym numerem zaprzyjaźnionego zinu poświęconego grom przygodowym. Numer ważący 3,3mb ściągnąć można z oficjalnej strony: www.AdventureLantern.com. A w środku 21 recenzji (Keepsake, Bone: The Great Cow Race, Crime Stories...) oraz parę zapowiedzi (Tale of Hero, Safecracker...).Ecstacy Island
Al Lowe wraca?
drozda dnia 03.05.2006 11:08
Opierając się na doniesieniach serwisu gamasutra.com można dojść do takiego wniosku. Pewnikiem jest, iż powstaje nowa firma nazwana Ecstacy Island. W informacji prasowej podesłanej do wybranych członków prasy zasugerowane zostało, że Al Lowe może okazać się szefem tego studia. Zresztą wystarczy powiązać fakty. Przywitanie brzmiało "Alloweha", a najistotniejszy zdaje się fragment tekstu wyglądał tak:

"A new company with a new game is Launching at E3 under the watch of a Legendary game designer known for creating Outrageously fun games that feature hi-Larry-ous characters With an undeniable knack for Entertaining millions of people,"

Dlatego wydaje się pewnikiem, iż Al Lowe po prawie siedmioletniej przerwie - pełen nowych pomysłów jak czytamy w wywiadzie - da nam jeszcze sporo uciechy :). W tej chwili jednak nie wiadomo jeszcze nic o ewentualnych projektach.Telltale Games (firma)
TellTale Games - wywiad PL
drozda dnia 03.05.2006 10:49
Na stronie gry.wp.pl znaleźć można pięciostronicowy wywiad z pracownikami firmy Telltale Games.