Diabolik Evil's Origin
Diabolik Evil's Origin
drozda dnia 01.05.2006 22:34
Diabolik Evil's Origin jest zrealizowaną w 3D grą przygodową opartą na motywach komiksu o tym samym tytule. Autorami gry są znani z stworzenia takich tytułów jak Martin Mystere (aka Crime Stories) i Belief & Betrayal (w produkcji) panowie ze studia Artematica.

O komiksie, na podstawie którego powstaje gra poczytać możecie w Wikipedii.

Zapraszam również do naszej nowej galerii z gry, którą znajdziecie pod tym adresem.Tulse Luper Journey
Tulse Luper Journey
drozda dnia 01.05.2006 22:08
Tulse Luper jest głównym bohaterem serii projektów opierających się o twórczość Petera Greenaway'a. W jej skład wchodzą trzy filmy, wystawy, książki, różne publikacje i gra komputerowa wydana przez studio Submarine. Myślę, że tej ostatniej warto przyjrzeć się dokładniej.

Trzeba wspomnieć, że historia opowiedziana w tej grze online opiera się na tragicznych losach człowieka, który niesłusznie skazany spędził większość swojego życia w więzieniu. Aby zagłębić się w grę wystarczy odwiedzić stronę www.tulseluperjourney.com i zarejestrować się za darmo. O szczegółach rozgrywki poczytać możecie pod tym adresem.AZ
Mamy 5 lat!
drozda dnia 01.05.2006 14:12
Zapraszam do zapoznania się z nowym urodzinowym wydaniem zinu Adventure Zone. To już pięć lat minęło od kiedy wydany został pierwszy numer.

W 65 wydaniu znajdziecie naprawdę sporo ciekawostek, pełną zawartość numeru znajdziecie pod tym adresem. Zapraszam serdecznie w imieniu całej redakcji!ScummVM (narzędzie)
ScummVM ToolBox
drozda dnia 01.05.2006 13:30
Czym jest ScummVM ToolBox? jest to narzędzie dodające bardziej przyjazny interfejs użytkownika w liniach komend ScummVM. Dzięki temu narzędziu można kompresować dźwięki i filmy z wielu gier, wyciągać pliki z danymi oraz rekompilować skrypty z gier opartych o SCUMM (Legend of Kyrandia i Broken Sword 2).

A konkrety to:

- prosty przewodnik, który dla każdego powinien okazać się łatwy w użyciu,
- instrukcje podawane krok po kroku,
- automatyczne pobieranie i rozpakowywanie ScummVM Tools - wystarczy, że użytkownik uruchomi program - nie musi robić nic więcej,
- zarządzanie plikami tymczasowymi i ich automatyczne czyszczenie,
- przenoszenie skończonych plików do wybranej przez użytkownika lokalizacji,
- załączone są niezbędne narzędzia kodujące takie jak: lame i oggenc.

Więcej poczytać możecie w pliku readme oraz na oficjalnej stronie projektu. Pliki pobrać można z tego miejsca (560kb).Myst (gra)
Myst-Explorer's Toolkit 2.1.16
drozda dnia 01.05.2006 12:45
To łatwe w obsłudze narzędzie pozwala fanom Mysta zmieniać język w Uru i w Myst IV oraz wydobywać z zapisanych stanów gry dziennik podróży. W nowej wersji można przełączać się między takimi językami jak: niemiecki, angielski i francuski (w Uru - Ages beyond Myst) oraz angielski, niemiecki, hiszpański, włoski oraz duński w Myst IV. Nie wiem czy druga funkcja (wyciąganie dziennika podróży) działa z polską wersją. Jeżeli ma ktoś okazję sprawdzić to niech da znać. W innym wypadku narzędzie przyda się tylko osobom posiadającym jedną z wyżej wymienionych wersji językowych gry.

Narzędzie ściągnąć można z tego miejsca (617kb). Oficjalną stronę projektu z większą ilością informacji o narzędziu znajdziecie pod tym adresem.