Call of Cthulhu
Call of Cthulhu trafi do sprzedaży w przyszłym roku i będzie dostępne na PC z systemami Windows, a także konsolach PS4/Xbox ONE. Przypominamy, że tworzeniem gry nie zajmuje się już ukraińskie studio Frogwares (które własny tytuł oparty na prozie Lovercrafta - The Sinking City), a francuskie Cyanide Studio. Tak czy inaczej produkcja nabiera kształtów, co widać w kilku nowo opublikowanych screenach. Aby je obejrzeć, przejdźcie do rozwinięcia.The Little Acre
The Little Acre w sprzedaży
dnia 17.12.2016 20:36
13 grudnia na platformach Steam oraz gog.com zadebiutowała ręcznie rysowana przygodówka The Little Acre, Gra przenosi nas do Irlandii w latach 50, gdzie poznajemy Aidana oraz jego córkę Lily. Bohater rusza na poszukiwania ojca. W czasie wędrówki przenosi się do dziwnego, nieznanego świata. W procesie twórczym uczestniczył Charles Cecil, autor serii Broken Sword.
The Longest Journey Home
Ragnar Tornquist z Red Thread Games udzielił wywiadu serwisowi PC PowerPlay. Rozmowa dotyczy oczywiście wydanego ostatnio Dreamfall Chapters. Ragnar wypowiedział się na temat zakończenia serii, na którego przygotowanie jego studio poświęciło dodatkowy miesiąc. Twórcy chcieli bowiem, aby historia była zwięczona w odpowiednio emocjonalny sposób, zarówno dla fanów Dreamfalla, jak i Najdłuższej Podróży.

Norweg stwierdził, że gdyby mógł pochyliłby się nad niektórymi wątkami nieco szerzej. Chciałby opowiedzieć o przeszłości i przyszłości Kiana. Stwierdził, że materiału starczyłoby na kolejną trylogię. Następne pytanie dotyczyło anulowanego The Longest Journey Home. Ragnar potwierdził, że gra nie powstanie w ciągu najbliższych kilku lat (jeżeli w ogóle powstanie). Nie jest natomiast przeciwny temu, aby na przykład stworzyło je zupełnie inne studio. Produkcja takiej gry byłaby na pewno wymagająca i pochłonęła by wiele czasu i środków finansowych.

Studio pracuje obecnie nad portem Dreamfall Chapters na konsole oraz ostatecznym dopracowaniem wersji pecetowej. W międzyczasie tworzy także pierwszoosobowy horror Draugen, a także kilka innych projektów. Pełny wywiad znajdziecie na łamach www.pcpowerplay.com.au.Her Majesty's Spiffing
Her Majesty's SPIFFING to produkcja 3D utrzymana w komediowym stylu. Wcielimy się w rolę kapitana Franka Lee oraz jego współpracownika Aleda, którzy przemierzają kosmos w poszukiwaniu planet nadających się do skolonizowania i stworzenia galaktycznego Imperium Brytyjskiego. Przygodówka dostępna jest w sprzedaży na Steamie od minionej środy. Do 14 grudnia można ją nabyć w cenie 17,09€.
The walking Dead: Season Three
Telltale Games przygotowuje się do hucznego zakończenia bieżącego roku. W najbliższy wtorek (13 grudnia) otrzymamy ostatni odcinek Batmana, a za kolejny tydzień (20 grudnia) rozpoczniemy ponownie przygodę z Clementine w trzecim sezonie The Walking Dead. Na 2017 rok amerykańskie studio zaplanowało premierę Guardians of the Galaxy: The Telltale Series. Osobiście liczę także na jakieś informacje odnośnie drugiego sezonu Gry o Tron.