Nightmares from the Deep: Wyspa Czaszki
Artifex Mundi rozpoczęło swoje podboje na konsoli PlayStation 4. W pierwszej kolejności konwersji doczekało się Nightmares from the Deep: The Cursed Heart, czyli jedna z najbardziej znanych produkcji HOPA tego studia. Tytuł można kupować na PlayStation Store w cenie 42 zł. My zaś przypominamy naszej recenzji gry w wersji na PC.Infamouse Quests
Kolejne studio zakończy swoją przygodę z tworzeniem gier. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że taka decyzja zostanie podjęta przez producentów z inFamous Quests, którzy w pierwszych latach swojej działalności (pod nazwą Infamous Adventures) uraczyli nas darmowymi remake’ami gier King’s Quest 3 oraz Space Quest 2. Niespełna 2 lata temu miała miejsce premiera komercyjnego projektu Quest for Infamy, na który udało się zebrać sumę 63 tys. dolarów za pośrednictwem Kickstatera. W produkcji pozostają nadal Quest For Infamy: Roehm to Ruin (prequel) oraz The Order of the Thorne: The Fortress of Fire.

Oba tytuły zostaną dokończone i wydane w odpowiednim czasie, jednak z uwagi na niszową tematykę, twórcy nie przewidują dużych dochodów pozwalających na pokrycie kosztów produkcji. Pełne wyjaśnienie możecie przeczytać na oficjalnym blogu studia z ostatniego wpisu (18 lipca).Batman: A Telltale Games Series
Od nieco ponad godziny można pobierać pierwszą część gry Batman - The Telltale Series, czyli najnowszej epizodycznej produkcji od twórców The Walking Dead. Pełny sezon możecie nabywać na Steamie w cenie 22,99€. W Polsce dystrybucją wersji pudełkowej na konsole PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3 oraz Xbox 360 zajmie się Cenega.- te trafią do sprzedaży 16 września.
Phantaruk
Podczas Digital Dragons miałem okazję zapoznanie się z demem gry Phantaruk - polskiej produkcji survival horroru z fabułą osadzoną w dalekiej przyszłości. Jeżeli podobały Wam się takie tytuły jak SOMA czy Obcy: Izolacja, to prawdopodobnie polubicie także dzieło studia Polyslash. Premiera na Steamie już 16 sierpnia, a poniżej najnowszy zwiastun do obejrzenia.
Daedalic Entertainment (firma)
Za nieco ponad dwa tygodnie rozpocznie się kolejna edycja gamescom. Targi w niemieckiej Kolonii są szczególnie bliskie naszemu sercu, gdyż za każdym razem pojawia się wiele informacji na temat wyczekiwanych przygodówek. Sformułowanie „niemieckie gry przygodowe” od razu nasuwa skojarzenia ze studiem Daedalic Entertainment, które oczywiście będzie posiadało pokaźne stoisko. Czego możemy się spodziewać?

Producent będzie prezentował zarówno tworzone przez siebie tytuły, jak i promował produkcje innych twórców. Na pewno dowiemy się czegoś nowego na temat Silence: The Whispered World II, AER oraz Candle. Z innych gatunków będzie można zobaczyć State of Mind, Shadow Tactics: Blades of the Shogun, The Long Journey Home, Crazy Machines 3, Caravan czy Bounty Train. Trochę dziwi brak na liście przygodówek The Devil's Men oraz The Pillars of the Earth. Początek gamescom już 17 sierpnia.