Poznań Game Arena
Już w ten piątek rusza kolejna edycja największych gamingowych targów w Polsce - Poznań Game Arena. Podczas trzech dni organizatorzy przygotowali dla odwiedzających masę atrakcji. Na 150 stoiskach zostanie przygotowanych 800 stanowisk do grania. Obejrzymy i zagramy m.in. w takie tegoroczne hity jak Gears of War 4, Forza Horizon 3, FIFA 17 czy przedpremierowo Dead Rising 4. W Strefie Niezależnych Twórców Gier młode studia deweloperskie zaprezentują swoje produkcje – w tym przypadku mamy nadzieję na co najmniej kilka ciekawych gier przygodowych.

Na halach MTP w Poznaniu będzie można spotkać także studio IMGN. PRO (horror Kholat), które zapowie dwie nowe produkcje, a także The House of Fables z projektami Wrath of Loki: VR Adventure oraz Eventide 2: Sorcerer’s Mirror (premiera miała miejsce 13 października). Będzie również okazja do obejrzenia finalnej produkcji science-fiction pt. Alice VR.

Wśród wielu atrakcji na pewno można wyróżnić: Tekken Tej Tournament 2016, konkurs Cosplay 2016, Strefa Retro, dwudniowe spotkanie z YouTuberami organizowane pod nazwą Stars4Fans. Jak co roku, nie zabraknie także Game Industry Conference 2016, czyli serii paneli prowadzonych przez ludzi na co dzień związanych z gamingiem oraz programowaniem.

Informacje na temat biletów można znaleźć na stronie: www.ticketpro.plThe Adventures of Bertram Fiddle
Wygląda na to, że wkrótce doczekamy się premiery drugiego epizodu The Adventures of Bertram Fiddle. Ta detektywistyczna produkcja z ręcznie rysowaną grafiką trafi do sprzedaży w listopadzie, czyli dokładnie rok po premierze poprzedniej części. Oficjalnym wydawcą gry jest studio Deck13.
Layers of Fear
Layers of Fear: Inheritance, czyli pierwsze DLC to głośnego polskiego horroru od studia Bloober Team dostępne jest od wtorku na Steamie. Sam dodatek można nabywać w cenie 4,99€. Jeżeli nie posiadacie jeszcze pełnej gry (niezbędnej do uruchomienia dodatku), to całość dostępna jest w promocyjnej cenie 13,97€ (do 9 sierpnia).To the Moon
To the Moon to wydana w 2011 roku na PC produkcja, która otrzymała wiele pozytywnych opinii (wysoka ocena także u nas). W przyszłym roku gra doczeka się konwersji na urządzenia przenośne z systemami iOS/Android. Za port odpowiada szanghajska firma XD Network. Co najważniejsze zmianie ulegnie oprawa graficzna – styl pixel-art zostanie zastąpiony obrazem o większej rozdzielczości. Jak będzie się prezentować? Sprawdźcie sami na pierwszym zwiastunie.
Nightmares from the Deep: Wyspa Czaszki
Artifex Mundi rozpoczęło swoje podboje na konsoli PlayStation 4. W pierwszej kolejności konwersji doczekało się Nightmares from the Deep: The Cursed Heart, czyli jedna z najbardziej znanych produkcji HOPA tego studia. Tytuł można kupować na PlayStation Store w cenie 42 zł. My zaś przypominamy naszej recenzji gry w wersji na PC.