Syberia III
Z pewnością doszła do Was smutna informacja, że planowana na 1 grudnia premiera Syberii 3 została przesunięta na I kwartał przyszłego roku. Studio Microids mając na uwadze duże oczekiwania ze strony fanów, tłumaczy się potrzebą uzyskania większej ilości czasu na dopracowanie nowych przygód Kate Walker. Według twórców kolejne tygodnie przyczynią się także do wprowadzenia dodatkowej zawartości do gry, więc opóźnienie ma także swój plus.

Wydaniem Syberii 3 w naszym kraju zajęła się firma cdp.pl, która podeszła do tematu bardzo profesjonalnie. W efekcie otrzymamy polski dubbing. Czy ponownie usłyszymy Brygidę Turowską w roli Kate? Tego jeszcze nie wiemy. Produkcja dostępna jest w przedsprzedaży w obniżonej cenie 139,99 zł (wersja PC), a także na konsole PS4/XONE w cenie 189,99 zł. Kolekcjonerzy mogą nabywać edycję specjalną za kwotę 399,99/499,99 zł – w pudełku znajdziemy sporo dobrego, m.in. figurkę głównej bohaterki, artbook, komiks i ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez Inona Zura.

Poznań Game Arena
Już w ten piątek rusza kolejna edycja największych gamingowych targów w Polsce - Poznań Game Arena. Podczas trzech dni organizatorzy przygotowali dla odwiedzających masę atrakcji. Na 150 stoiskach zostanie przygotowanych 800 stanowisk do grania. Obejrzymy i zagramy m.in. w takie tegoroczne hity jak Gears of War 4, Forza Horizon 3, FIFA 17 czy przedpremierowo Dead Rising 4. W Strefie Niezależnych Twórców Gier młode studia deweloperskie zaprezentują swoje produkcje – w tym przypadku mamy nadzieję na co najmniej kilka ciekawych gier przygodowych.

Na halach MTP w Poznaniu będzie można spotkać także studio IMGN. PRO (horror Kholat), które zapowie dwie nowe produkcje, a także The House of Fables z projektami Wrath of Loki: VR Adventure oraz Eventide 2: Sorcerer’s Mirror (premiera miała miejsce 13 października). Będzie również okazja do obejrzenia finalnej produkcji science-fiction pt. Alice VR.

Wśród wielu atrakcji na pewno można wyróżnić: Tekken Tej Tournament 2016, konkurs Cosplay 2016, Strefa Retro, dwudniowe spotkanie z YouTuberami organizowane pod nazwą Stars4Fans. Jak co roku, nie zabraknie także Game Industry Conference 2016, czyli serii paneli prowadzonych przez ludzi na co dzień związanych z gamingiem oraz programowaniem.

Informacje na temat biletów można znaleźć na stronie: www.ticketpro.plThe Adventures of Bertram Fiddle
Wygląda na to, że wkrótce doczekamy się premiery drugiego epizodu The Adventures of Bertram Fiddle. Ta detektywistyczna produkcja z ręcznie rysowaną grafiką trafi do sprzedaży w listopadzie, czyli dokładnie rok po premierze poprzedniej części. Oficjalnym wydawcą gry jest studio Deck13.
Layers of Fear
Layers of Fear: Inheritance, czyli pierwsze DLC to głośnego polskiego horroru od studia Bloober Team dostępne jest od wtorku na Steamie. Sam dodatek można nabywać w cenie 4,99€. Jeżeli nie posiadacie jeszcze pełnej gry (niezbędnej do uruchomienia dodatku), to całość dostępna jest w promocyjnej cenie 13,97€ (do 9 sierpnia).To the Moon
To the Moon to wydana w 2011 roku na PC produkcja, która otrzymała wiele pozytywnych opinii (wysoka ocena także u nas). W przyszłym roku gra doczeka się konwersji na urządzenia przenośne z systemami iOS/Android. Za port odpowiada szanghajska firma XD Network. Co najważniejsze zmianie ulegnie oprawa graficzna – styl pixel-art zostanie zastąpiony obrazem o większej rozdzielczości. Jak będzie się prezentować? Sprawdźcie sami na pierwszym zwiastunie.