Cyanide & Happiness
5 września na Kickstarterze ruszy zbiórka pieniędzy na rysunkową przygodówkę Cyanide & Happiness. Zapowiada się duża dawka mocnego, absurdalnego humoru.

Cyanide & Happiness to seria komiksów, które rozbawiają Internautów już od ponad 12 lat. Rysunkowe paski wykonywane przez czterech autorów doczekały się przez ten czas dużej popularności, często dzięki bardzo dużej dozie czarnego, absurdalnego humoru. Przygody bezimiennych postaci mogliśmy już oglądać jako serial animowany The Cyanide & Happiness Show. Teraz twórcy wkraczają z projektem rysunkowej przygodówki point and click.

Środki na realizację gry mają zostać zebrane za pośrednictwem Kickstartera - kampania ruszy 5 września, co zwiastuje pierwszy materiały filmowy. Widać, że gra zachowa swój ostry, bezpardonowy charakter. Na jednym z ujęć widać, jak bohater chowa do inwentarza ciało staruszki. W kolejnej scenie, jak postać dobrowolnie oblewa się toksyczną substancją. Możemy mieć pewność, że cała gra będzie utrzymana w podobnym stylu.

O sukces kampanii raczej nie ma się co martwić. Autorzy wcześniej organizowali zbiórki na swoje inne projekty, których celem było uzbieranie po 10 tys. dolarów. W jednym przypadku uzbierano 3,2 mln, w drugim niespełna 8,8 mln.
Inner Voices
Zrecenzowaliśmy dla Was horror Inner Voices, który pojawił się na rynku w ubiegłym miesiącu za sprawą firmy Fat Dog Games. Zachęcamy do lektury:

Inner Voices - recenzja

Tex Murphy: Tesla Effect
Elum z serwisu Przygodoskop.pl przygotował dla Was spolszczenie do Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure - przygodówki FMV będącej szóstą odsłoną perypetii detektywa Texa Murphy'ego. Prace nad tłumaczeniem trwały kilka miesięcy, a w testach pomagali Madzius888, The Real Mendosa,Tetelo i Jackowsky, czyli w większości osoby biorące udział w wielu innych projektach polonizacyjnych.

Łatkę znajdziecie na łamach Przygodoskopu, samą grę zaś kupicie na Steamie. Jeżeli nie jesteście pewni czy Tex przypadnie Wam do gustu, to wypróbujcie wpierw wersję demo (także w języku polskim).

Elum nie spoczywa na laurach i już zapowiedział stworzenie spolszczenia do Thimbleweed Park - wyczekiwanej przygodówki pixel-art od Rona Gilberta (premiera gry 30 marca).
The Book of Unwritten Tales 2
The Book of Unwritten Tales 2 to udana kontynuacja fantastycznej produkcji wykreowanej przez niemieckie studio KING Art Games. Od dzisiaj po przygody gnoma Wilbura i spółki mogą sięgać także posiadacze urządzeń przenośnych z systemami Android i iOS. Tytuł nabywać można w sklepie Google Play (21,99 zł) oraz AppStore (4,99$). Konwersją gry zajęła się firma Fishlabs
Inside
Playdead zapowiada nową grę
Przemo dnia 22.01.2017 12:04
Duńskie studio Playdead od 2006 roku uraczyło nas dwoma bardzo dobrymi tytułami - Limbo oraz szalenie intrygującym Inside. Zaledwie pół roku od premiery drugiego tytułu oraz po odejściu z firmy jednego z jej założycieli (o czym poniżej) poinformowano nas o kolejnym projekcie. Udostępniony szkic koncepcyjny pozwala nam stwierdzić, że kolejna gra Duńczyków będzie utrzymana w klimacie poprzednich produkcji. Widzimy na nim postać w hełmie ciągnący jakiś materiał (spadochron?), a w tle spalający się w atmosferze obiekt (statek?). Pozostaje czekać na jakieś konkrety. Być może dowiemy się czegoś podczas targów E3 w czerwcu.

19 lipca (czyli niespełna 2 tygodnie po premierze Inside) Dino Patti będący współzałożycielem Playdead poinformował na twitterze, że opuszcza studio w poszukiwaniu nowych wyzwań. Dzięki serwisowi Kotaku możemy dowiedzieć się, że jedną z głównych przyczyn odejścia dewelopera były nieporozumienia z Arntem Jensenem (drugi założyciel firmy). Patti odsprzedał wszystkie swoje udziały za kwotę 7,2 mln dolarów i ostatecznie rozstał się z firmą. Jaki to będzie mieć wpływ na kolejne produkcje studia? Dowiemy się tego na przestrzeni kilku następnych lat.