Bohemian Killing
Recenzja Bohemian Killing
Przemo dnia 08.12.2016 19:58
Marcin Makaj (The Moonwalls) tworząc Bohemian Killing próbował namieszać w nieco skostniałym schemacie gier przygodowych. Gracz znając winę głównego bohatera musi przedstawić wydarzenia w takich sposób, aby nie zostać skazanym. Recenzję Bohemian Killing autorstwa Kami znajdziecie pod poniższym linkiem.

Bohemian Killing - recenzjaDreamfall Chapters
Grupy GrajPoPolsku oraz DreamfallPL przyśpieszyły w ostatnim czasie prace lokalizacyjne dotyczące produkcji Dreamfall Chapters. Dzięki temu otrzymaliśmy już nieoficjalne spolszczenia trzech ksiąg. Istnieje duża szansa, że przed końcem roku dostaniemy także polonizacje kolejnej. Jeżeli chcielibyście wspomóc grupę, to dajcie znać w tym temacie. Plik lokalizacyjny natomiast pobierzecie z tego miejsca.Silence - The Whispered World 2
Na premierę Syberii 3 jesteśmy zmuszeni poczekać trochę dłużej, ale listopad zapowiada się niezwykle interesująco za sprawą dwóch innych premier. Niemieckie studio Daedalic Entertainment wraz z firmą cdp.pl zaplanowało na 18 listopada premierę SILENCE - przygodówki rozgrywającej się w uniwersum niezapomnianego The Whispered World. Co najważniejsza, tytuł ten także doczeka się pełnego polskiego tłumaczenia. W role głównych bohaterów wcielą aktorzy Bernard Lewandowski oraz Milena Gąsiorek. Tytuł można zamawiać w przedsprzedaży za cenę 84,99 zł.
Trwa wojna. Podczas nalotu, 16-letni Noah i jego młodsza siostra Renie szukają schronienia w bunkrze. Znajdują tutaj nie tylko kryjówkę przed zabójczym bombardowaniem, ale również rozdroże świata pomiędzy życiem i śmiercią: Silence. Kiedy Renie znika w Silence, Noah jest zmuszony udać się do tego bajecznego, choć groźnego świata, aby ją odnaleźć.


Z kolei 10 listopada na nasz rynek trafi Yesterday Origins, ręcznie rysowana przygodówka stworzona we współpracy Pendulo Studios oraz Microids. Fabularnie gra stanowi bezpośrednią kontynuację wydanego 4 lata temu Yesterday. W sklepie cdp.pl dostępna jest w cenie od 109,99 zł.
Rok 1481. Młody John jest publicznie poniżony i wleczony ulicą. Oskarżony o czary, zostaje uwięziony przez hiszpańską inkwizycję i torturowany. Następnie poddany zostanie transformacji alchemicznej, która sprawi, że stanie się nieśmiertelny. Ale nie wszystko pójdzie zgodnie z jego oczekiwaniami. Oznacza to, że po każdym powrocie do życia John całkowicie zapomina kim jest. 500 lat później, za naszych czasów, John i Paulina poszukują artefaktu koniecznego do odtworzenia rytuału. Podczas swoich dochodzeń stawiają czoła niebezpiecznym nowym bohaterom, którzy chcą ukraść ich tajemnice...Eventide 2: Lustro Czarnoksiężnika
13 października miała miejsce premiera Eventide 2: Lustro Czarnoksiężnika - drugiej produkcji HO w klimatach fantasy od polskiego studia The House of Fables. Grę w wersji na PC można nabywać za pośrednictwem Steama w cenie 4,79€ (promocja kończy się za niespełna dobę). Miłośnicy wynajdowania ukrytych obiektów na małych ekranach mogą kupować produkcję na Google Play oraz iTunes.
Syberia III
Z pewnością doszła do Was smutna informacja, że planowana na 1 grudnia premiera Syberii 3 została przesunięta na I kwartał przyszłego roku. Studio Microids mając na uwadze duże oczekiwania ze strony fanów, tłumaczy się potrzebą uzyskania większej ilości czasu na dopracowanie nowych przygód Kate Walker. Według twórców kolejne tygodnie przyczynią się także do wprowadzenia dodatkowej zawartości do gry, więc opóźnienie ma także swój plus.

Wydaniem Syberii 3 w naszym kraju zajęła się firma cdp.pl, która podeszła do tematu bardzo profesjonalnie. W efekcie otrzymamy polski dubbing. Czy ponownie usłyszymy Brygidę Turowską w roli Kate? Tego jeszcze nie wiemy. Produkcja dostępna jest w przedsprzedaży w obniżonej cenie 139,99 zł (wersja PC), a także na konsole PS4/XONE w cenie 189,99 zł. Kolekcjonerzy mogą nabywać edycję specjalną za kwotę 399,99/499,99 zł – w pudełku znajdziemy sporo dobrego, m.in. figurkę głównej bohaterki, artbook, komiks i ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez Inona Zura.