Inner Voices
Zrecenzowaliśmy dla Was horror Inner Voices, który pojawił się na rynku w ubiegłym miesiącu za sprawą firmy Fat Dog Games. Zachęcamy do lektury:

Inner Voices - recenzja

Tex Murphy: Tesla Effect
Elum z serwisu Przygodoskop.pl przygotował dla Was spolszczenie do Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure - przygodówki FMV będącej szóstą odsłoną perypetii detektywa Texa Murphy'ego. Prace nad tłumaczeniem trwały kilka miesięcy, a w testach pomagali Madzius888, The Real Mendosa,Tetelo i Jackowsky, czyli w większości osoby biorące udział w wielu innych projektach polonizacyjnych.

Łatkę znajdziecie na łamach Przygodoskopu, samą grę zaś kupicie na Steamie. Jeżeli nie jesteście pewni czy Tex przypadnie Wam do gustu, to wypróbujcie wpierw wersję demo (także w języku polskim).

Elum nie spoczywa na laurach i już zapowiedział stworzenie spolszczenia do Thimbleweed Park - wyczekiwanej przygodówki pixel-art od Rona Gilberta (premiera gry 30 marca).
The Book of Unwritten Tales 2
The Book of Unwritten Tales 2 to udana kontynuacja fantastycznej produkcji wykreowanej przez niemieckie studio KING Art Games. Od dzisiaj po przygody gnoma Wilbura i spółki mogą sięgać także posiadacze urządzeń przenośnych z systemami Android i iOS. Tytuł nabywać można w sklepie Google Play (21,99 zł) oraz AppStore (4,99$). Konwersją gry zajęła się firma Fishlabs
Inside
Playdead zapowiada nową grę
Przemo dnia 22.01.2017 12:04
Duńskie studio Playdead od 2006 roku uraczyło nas dwoma bardzo dobrymi tytułami - Limbo oraz szalenie intrygującym Inside. Zaledwie pół roku od premiery drugiego tytułu oraz po odejściu z firmy jednego z jej założycieli (o czym poniżej) poinformowano nas o kolejnym projekcie. Udostępniony szkic koncepcyjny pozwala nam stwierdzić, że kolejna gra Duńczyków będzie utrzymana w klimacie poprzednich produkcji. Widzimy na nim postać w hełmie ciągnący jakiś materiał (spadochron?), a w tle spalający się w atmosferze obiekt (statek?). Pozostaje czekać na jakieś konkrety. Być może dowiemy się czegoś podczas targów E3 w czerwcu.

19 lipca (czyli niespełna 2 tygodnie po premierze Inside) Dino Patti będący współzałożycielem Playdead poinformował na twitterze, że opuszcza studio w poszukiwaniu nowych wyzwań. Dzięki serwisowi Kotaku możemy dowiedzieć się, że jedną z głównych przyczyn odejścia dewelopera były nieporozumienia z Arntem Jensenem (drugi założyciel firmy). Patti odsprzedał wszystkie swoje udziały za kwotę 7,2 mln dolarów i ostatecznie rozstał się z firmą. Jaki to będzie mieć wpływ na kolejne produkcje studia? Dowiemy się tego na przestrzeni kilku następnych lat.
Subject 13
Z okazji piątku 13-tego (i zapewne jakiś przyszłościowych kampanii promocyjnych) Microids rozdaje za darmo przygodówkę Subject 13 w wersji na Steama. Aby otrzymać kod należy odwiedzić stronę producenta, uzupełnić krótki formularz i polubić któryś z profili społecznościowych firmy. Klucza do gry nie otrzymamy jednak od razu - producenci będą rozsyłać je w przyszłym tygodniu na podane w formularzu e-maile. Oferta obowiązuje tylko dzisiaj.

Subject 13 to klasyczna przygodówka point and click stworzona w 2015 roku przez firmę Microids oraz Paula Cuisseta. Zainteresowanych odsyłamy do naszej recenzji.