The Long Reach
Niezależne ukraińskie studio Painted Black Games pracuje nad przygodówką The Long Reach utrzymaną w stylu pixel-art. Historia będzie rozgrywać się w Baervox, fikcyjnej amerykańskiej metropolii. Tamtejszy Instytut Naukowy opracowuje rewolucyjne system „przyśpieszonego transferu wiedzy” prowadząc badania na ludziach. Jak to zwykle bywa, cały proces wymyka się spod kontroli naukowców. Życie w mieście szybko staje się prawdziwym koszmarem, a jego mieszkańcy muszą walczyć o przetrwanie.

The Long Reach powstaje jednocześnie na wiele platform. Gra będzie dostępna na PC, macOS, Linux, PS4 oraz Nintendo Switch. Komputerowi gracze mogą zapoznać się z wersją demo dostępną w serwisie GameJolt. Prace produkcyjne powoli dobiegają końca - w ostatnim czasie zaprojektowano finałową scenę. Konkretna data premiery jednak nie jest jeszcze znana. Przewidywalnie gra powinna zostać udostępniona na platformie Steam na jesieni tego roku.

Twórcy przygotowują się do udziału we wrześniowej imprezie PAX. W ostatnim czasie opublikowali stronę internetową gry oraz kilka przykładowych kompozycji.
Filary Ziemi
Jedna z najbardziej oczekiwanych przygodówek tego roku trafiła dzisiaj do sprzedaży. Filary Ziemi można nabywać na kilka sposobów. Gra dostępna jest na Steamiew cenie 29,99 Euro. My jednak zachęcamy do zakupu Edycji Kingsbridge - wersji pudełkowej wydanej w naszym kraju przez firmę Techland. W zestawie poza samą grą znajdziemy przedpremierowy, drukowany fragment najnowszej powieści Kena Folletta pt. Słup Ognia (trzecia część serii Filary Ziemi, w sklepach od 14 września), zakładkę do książki oraz cyfrową ścieżkę dźwiękową z gry.

Daedalic Entertainment postanowił podzielić przygodówkę na trzy księgi, jednak za całość płacimy tylko raz. Księga pierwsza zawiera 7 rozdziałów, kolejne części powinny zostać udostępnione do końca tego roku. Recenzję księgi pierwszej znajdziecie już na łamach Adventure Zone.
>Observer_
Polska firma Bloober Team po niezwykle wciągającym, wiktoriańskim horrorze Layers of Fear przenosi nas teraz w klimaty cyberpunku. Jest rok 2084, Kraków. Służby porządkowe stosują coraz to nowsze rozwiązania na zwalczanie terroryzmu. W tym celu powołana została elitarna jednostka detektywów neuronowych, tzw. Observerów. Ich zadaniem jest włamywanie się do umysłów przestępców, co wiąże się przymusem poznawania i pokonywania ich największych lęków czy koszmarów. Jak to wpłynie na psychikę Daniela Lazerskiego, w którego przyjdzie wcielić się graczowi?

>Ovserver_ można nabywać od dzisiaj na platformie Steam w cenie 27,99 Euro lub dostępną od 16 sierpnia edycję fizyczną oferowanej przez firmę Techland . W pudełku zawarto szereg dodatków – poza grą, znajdziemy w nim także artbook, soundtrack, plakat oraz cyfrową paczkę z materiałami na temat produkcji. Za zestaw zapłacimy 79,99 zł.

Główny bohater przymówi głosem Rutgera Hauera, gwiazd znanej z filmu Łowcy Androidów (1982). Do produkcji zaproszono także Arkadiusza Jakubika, który wziął udział w procesie motion capture i użyczył twarzy jednej z postaci.
Archaica: The Path of Light
Poznaliśmy datę premiery logicznej gry przygodowej Archaica: The Path of Light tworzonej przez krakowskie studio TwoMammoths. Produkcja trafi na Steam 8 września 2017.

Archaica tworzona jest od trzech lat przez dwóch braci, programistę Piotra Tureckiego oraz artystę Marcina Tureckiego, którzy na potrzeby produkcji stworzyli własny autorski silnik. Wcielając się w wybrańca, gracz będzie zmuszony przejść legendarną Ścieżkę Światła Starożytnych i uchronić świat od zbliżającej się katastrofy. Będą czekać na niego barwne krainy, artefakty, sekrety obcej cywilizacji, a w efekcie odkryje prawdziwe przeznaczenie Ścieżki Światła.

Wszystkie działania ograniczą się do manewrowania dostępnymi na planszy lustrami oraz innymi urządzeniami w taki sposób, aby promień światła przebiegał przez wszystkie dostępne na polu kryształy. Każda z sześciu krain będzie cechować się dużą różnorodnością zagadek, ich poziomem trudności oraz mechaniką. Twórcy zapowiadają intrygującą linię narracyjną oraz bogatą w detale grafikę o czym mogliśmy przekonać się podczas Digital Dragons 2016.

Filary Ziemi
Już we wtorek będziecie mieć okazję zagrania w kolejną przygodówkę ze stajni Daedalic Entertainment, która tym razem jest adaptacją najpopularniejszej powieści Kena Folletta. Mowa oczywiście o Filarach Ziemi. Produkcja podzielona została na trzy epizody (księgi), premiery kolejnych dwóch nastąpią w niedalekiej przyszłości.

Dzięki uprzejmości polskiego wydawcy gry - firmy Techland, mogliśmy zapoznać się z księgą pierwszą. Wrażenia z odbytej podróży spisała dla Was Kami w formie recenzji. Zachęcamy do lektury:

Filary Ziemi - recenzja