Filary Ziemi
Jedna z najbardziej oczekiwanych przygodówek tego roku trafiła dzisiaj do sprzedaży. Filary Ziemi można nabywać na kilka sposobów. Gra dostępna jest na Steamiew cenie 29,99 Euro. My jednak zachęcamy do zakupu Edycji Kingsbridge - wersji pudełkowej wydanej w naszym kraju przez firmę Techland. W zestawie poza samą grą znajdziemy przedpremierowy, drukowany fragment najnowszej powieści Kena Folletta pt. Słup Ognia (trzecia część serii Filary Ziemi, w sklepach od 14 września), zakładkę do książki oraz cyfrową ścieżkę dźwiękową z gry.

Daedalic Entertainment postanowił podzielić przygodówkę na trzy księgi, jednak za całość płacimy tylko raz. Księga pierwsza zawiera 7 rozdziałów, kolejne części powinny zostać udostępnione do końca tego roku. Recenzję księgi pierwszej znajdziecie już na łamach Adventure Zone.
>Observer_
Polska firma Bloober Team po niezwykle wciągającym, wiktoriańskim horrorze Layers of Fear przenosi nas teraz w klimaty cyberpunku. Jest rok 2084, Kraków. Służby porządkowe stosują coraz to nowsze rozwiązania na zwalczanie terroryzmu. W tym celu powołana została elitarna jednostka detektywów neuronowych, tzw. Observerów. Ich zadaniem jest włamywanie się do umysłów przestępców, co wiąże się przymusem poznawania i pokonywania ich największych lęków czy koszmarów. Jak to wpłynie na psychikę Daniela Lazerskiego, w którego przyjdzie wcielić się graczowi?

>Ovserver_ można nabywać od dzisiaj na platformie Steam w cenie 27,99 Euro lub dostępną od 16 sierpnia edycję fizyczną oferowanej przez firmę Techland . W pudełku zawarto szereg dodatków – poza grą, znajdziemy w nim także artbook, soundtrack, plakat oraz cyfrową paczkę z materiałami na temat produkcji. Za zestaw zapłacimy 79,99 zł.

Główny bohater przymówi głosem Rutgera Hauera, gwiazd znanej z filmu Łowcy Androidów (1982). Do produkcji zaproszono także Arkadiusza Jakubika, który wziął udział w procesie motion capture i użyczył twarzy jednej z postaci.
Archaica: The Path of Light
Poznaliśmy datę premiery logicznej gry przygodowej Archaica: The Path of Light tworzonej przez krakowskie studio TwoMammoths. Produkcja trafi na Steam 8 września 2017.

Archaica tworzona jest od trzech lat przez dwóch braci, programistę Piotra Tureckiego oraz artystę Marcina Tureckiego, którzy na potrzeby produkcji stworzyli własny autorski silnik. Wcielając się w wybrańca, gracz będzie zmuszony przejść legendarną Ścieżkę Światła Starożytnych i uchronić świat od zbliżającej się katastrofy. Będą czekać na niego barwne krainy, artefakty, sekrety obcej cywilizacji, a w efekcie odkryje prawdziwe przeznaczenie Ścieżki Światła.

Wszystkie działania ograniczą się do manewrowania dostępnymi na planszy lustrami oraz innymi urządzeniami w taki sposób, aby promień światła przebiegał przez wszystkie dostępne na polu kryształy. Każda z sześciu krain będzie cechować się dużą różnorodnością zagadek, ich poziomem trudności oraz mechaniką. Twórcy zapowiadają intrygującą linię narracyjną oraz bogatą w detale grafikę o czym mogliśmy przekonać się podczas Digital Dragons 2016.

Filary Ziemi
Już we wtorek będziecie mieć okazję zagrania w kolejną przygodówkę ze stajni Daedalic Entertainment, która tym razem jest adaptacją najpopularniejszej powieści Kena Folletta. Mowa oczywiście o Filarach Ziemi. Produkcja podzielona została na trzy epizody (księgi), premiery kolejnych dwóch nastąpią w niedalekiej przyszłości.

Dzięki uprzejmości polskiego wydawcy gry - firmy Techland, mogliśmy zapoznać się z księgą pierwszą. Wrażenia z odbytej podróży spisała dla Was Kami w formie recenzji. Zachęcamy do lektury:

Filary Ziemi - recenzja
Cyanide & Happiness
5 września na Kickstarterze ruszy zbiórka pieniędzy na rysunkową przygodówkę Cyanide & Happiness. Zapowiada się duża dawka mocnego, absurdalnego humoru.

Cyanide & Happiness to seria komiksów, które rozbawiają Internautów już od ponad 12 lat. Rysunkowe paski wykonywane przez czterech autorów doczekały się przez ten czas dużej popularności, często dzięki bardzo dużej dozie czarnego, absurdalnego humoru. Przygody bezimiennych postaci mogliśmy już oglądać jako serial animowany The Cyanide & Happiness Show. Teraz twórcy wkraczają z projektem rysunkowej przygodówki point and click.

Środki na realizację gry mają zostać zebrane za pośrednictwem Kickstartera - kampania ruszy 5 września, co zwiastuje pierwszy materiały filmowy. Widać, że gra zachowa swój ostry, bezpardonowy charakter. Na jednym z ujęć widać, jak bohater chowa do inwentarza ciało staruszki. W kolejnej scenie, jak postać dobrowolnie oblewa się toksyczną substancją. Możemy mieć pewność, że cała gra będzie utrzymana w podobnym stylu.

O sukces kampanii raczej nie ma się co martwić. Autorzy wcześniej organizowali zbiórki na swoje inne projekty, których celem było uzbieranie po 10 tys. dolarów. W jednym przypadku uzbierano 3,2 mln, w drugim niespełna 8,8 mln.