Planet of the Apes: Last Frontier
Planeta Małp od niespełna 50 lat cieszy się sporym powodzeniem wśród miłośników kinematografii. Niedawno w kinach pojawiła się trzecia odsłona cyklu Genezy Planety Małp, natomiast tej jesieni powinniśmy otrzymać komputerową adaptację stworzoną przez Imaginati Studios. Produkcja ma być grą przygodową, której fabuła bezpośrednio nawiązuje wydarzeń znanych z filmów. Dokładniej, zostanie umiejscowiona pomiędzy wątkami z Ewolucji Planety Małp, a Wojną o Planetę Małp.

Planet of the Apes: Last Frontier pozwoli nam poznać losy małp, które schroniły się w Górach Skalistych przed wojną. Nadchodząca zima wyczerpuje jednak wszystkie zapasy, co zmusza zwierzęta do wyjścia z kryjówki. Twórcy obiecują bardzo intensywną rozgrywkę opierającą się na podejmowaniu ważnych decyzji oraz kilka zakończeń. Studio podkreśla, że Last Frontier nie będzie grą długą – całą historię poznamy w 2-3 godziny, więc produkcja nie powinna być stawiana na równi z kinowym hitem, a jedynie traktowana jako krótkie uzupełnienie historii.

Produkcja bazuje na silniku Unreal Engine 4 i będzie dostępna na PC, PS4 oraz XONE. W sieci można obejrzeć pierwszy zwiastun (dostępny poniżej) oraz materiał z rozgrywki.





XING: The Last Beyond
Miłośnicy gier przygodowych w stylu Mysta 18 września powinni zarezerwować sobie nieco wolnego czasu. Tego dnia będzie mieć miejsce premiera eksploracyjnego XING: The Land Beyond. Poniżej najnowszy zwiastun ukazujący fantastyczny świat o bardzo zróżnicowanym środowisku.






Black Mirror (2017)
Potwierdziły się doniesienia, które krążyły po sieci od dosyć dawana - THQ Nordic przygotowuje dla nas nową odsłonę Black Mirror. Firma postanowiła zinterpretować historię na własny sposób i zacząć wszystko od początku, a więc mamy do czynienia z rebootem serii. Bardzo dobrą informacją jest, że za proces produkcji odpowiada studio KINGArt, autorzy kultowego już cyklu The Book of Unwritten Tales oraz The Raven: Dziedzictwo Mistrza Złodziei.

Fabuła gry umiejscowiona została w Szkocji w 1929 roku. Wcielimy się w postać Davida Gordona, który na wieść o samobójczej śmierci ojca wraca do posiadłości Black Mirror. Bohater zanurza się w sekrety swego ojca oraz historię rodu Gordonów. Odkrycie, którego dokona całkowicie wywróci jego życie pchając go w kierunku szaleństwa i śmieci.

Twórcy pragną jak najlepiej odwzorować niepowtarzalną atmosferę znaną z pierwowzoru. Produkcja typu point and click z trylogii stanowi podstawę dla twórców, którzy koncertują się na stworzeniu wciągającego śledztwa, bliskiej interakcji z koszmarnymi wizjami. Autorzy czerpią inspiracje z twórczości Edgara Alana Poe i H.P. Lovecrafta.

Premiera gry została zaplanowana na 28 listopada 2017. Więcej informacji, w tym materiały z rozgrywki powinniśmy zobaczyć w trakcie targów Gamecom w przyszłym tygodniu. Po tytuł będą mogli sięgnąć posiadacze PC, PS4 oraz Xbox One. Oficjalna strona: blackmirror-game.com




The Long Reach
Niezależne ukraińskie studio Painted Black Games pracuje nad przygodówką The Long Reach utrzymaną w stylu pixel-art. Historia będzie rozgrywać się w Baervox, fikcyjnej amerykańskiej metropolii. Tamtejszy Instytut Naukowy opracowuje rewolucyjne system „przyśpieszonego transferu wiedzy” prowadząc badania na ludziach. Jak to zwykle bywa, cały proces wymyka się spod kontroli naukowców. Życie w mieście szybko staje się prawdziwym koszmarem, a jego mieszkańcy muszą walczyć o przetrwanie.

The Long Reach powstaje jednocześnie na wiele platform. Gra będzie dostępna na PC, macOS, Linux, PS4 oraz Nintendo Switch. Komputerowi gracze mogą zapoznać się z wersją demo dostępną w serwisie GameJolt. Prace produkcyjne powoli dobiegają końca - w ostatnim czasie zaprojektowano finałową scenę. Konkretna data premiery jednak nie jest jeszcze znana. Przewidywalnie gra powinna zostać udostępniona na platformie Steam na jesieni tego roku.

Twórcy przygotowują się do udziału we wrześniowej imprezie PAX. W ostatnim czasie opublikowali stronę internetową gry oraz kilka przykładowych kompozycji.




Filary Ziemi
Jedna z najbardziej oczekiwanych przygodówek tego roku trafiła dzisiaj do sprzedaży. Filary Ziemi można nabywać na kilka sposobów. Gra dostępna jest na Steamiew cenie 29,99 Euro. My jednak zachęcamy do zakupu Edycji Kingsbridge - wersji pudełkowej wydanej w naszym kraju przez firmę Techland. W zestawie poza samą grą znajdziemy przedpremierowy, drukowany fragment najnowszej powieści Kena Folletta pt. Słup Ognia (trzecia część serii Filary Ziemi, w sklepach od 14 września), zakładkę do książki oraz cyfrową ścieżkę dźwiękową z gry.

Daedalic Entertainment postanowił podzielić przygodówkę na trzy księgi, jednak za całość płacimy tylko raz. Księga pierwsza zawiera 7 rozdziałów, kolejne części powinny zostać udostępnione do końca tego roku. Recenzję księgi pierwszej znajdziecie już na łamach Adventure Zone.