The Sinking City
Producenci gier o Sherlocku Holmesie w styczniu 2014 roku zapowiedzieli stworzenie Call of Cthulhu, ale projekt został przejęty przez studio Cyanide. Ukraińcy nie chcą jednak rezygnować z pomysłów i stworzą z goła inny tytuł, nadal bazujący na twórczości H.P Lovecrafta. Będzie to The Sinking City.

Fabuła gry przeniesie nas do Nowej Anglii w roku 1920, a konkretniej do miasteczka Oakmont Massachusetts. Miejsce to cierpi z powodu potopu, którego przyczyną są najprawdopodobniej nieznane siły nadprzyrodzone. Wśród popadającego zewsząd szaleństwa, będziemy musieli pokierować losami prywatnego detektywa. Więcej szczegółów nie jest znanych.

Frogwares planuje zaprezentować The Sinking City oraz kolejnego Sherlocka Holmesa (The Devil’s Daughter) podczas przyszłotygodniowych targów GDC. Póki co dostępnych jest kilka szkiców koncepcyjnych – do obejrzenia w rozwinięciu.
Day of the Tentacle
Poznaliśmy datę premiery Day of the Tantacle: Remastered – odświeżonej wersji kultowej przygodówki z 1993 roku pochodzącej ze stajni LucasArts. Prace nad grą sprawuje Tim Schafer oraz jego studio Double Fine Productions (Broken Age), który zaplanował datę premiery na 22 marca.

DotTR można nabywać ekskluzywnie na gog.com w cenie 13,48 € (promocja -10%). W niedługim czasie powinien trafić także na inne platformy sprzedażowe.
Shadow of Nebula
Rodzima produkcja w klimatach science-fiction – Shadows of Nebula z początkiem tego miesiąca zawitała w programie Early Access na Steamie. Jeżeli chcecie wesprzeć szczecińskie studio Bisonia w dalszych pracach na produkcją, to można ją nabywać w cenie 4,99$. Póki co, gra nie posiada polskiej lokalizacji.

Podczas ekspedycji grupa naukowców znajduje statek kosmiczny, który najprawdopodobniej nie został stworzony ludzką ręką. Większość nieznanej dotąd technologii zostaje odszyfrowana przez Alfreda Nebulę. Mężczyzna jest przerażony własnymi odkryciami, które niewłaściwie używane mogłyby doprowadzić do katastrofalnych skutków. Decyduje się więc zniszczyć wszystko. Około 30 lat później poznajemy naszego bohatera – międzygalaktycznego kuriera, który właśnie odparł atak piratów. Poniesione uszkodzenia zmusiły go jednak do lądowania na planecie Venice Blue. Szybko okazuje się, że jej opuszczenie sprawi graczowi wiele problemów, a w międzyczasie staniemy się częścią pewnej intrygi posiadającej charakter globalny.
The Perils of Man
Bill Tiller przez ostatnie kilka lat na różne sposoby próbował powrócić do serii A Vampyre Story - jak dotąd z marnym skutkiem. W międzyczasie jednak wraz ze studiem IFGames wydał przygodówkę The Perils of Man. Pod poniższym linkiem możecie przeczytać nasze wrażenia z przechodzenia gry.

The Perils of Man - recenzja
The Walking Dead: Michonne
The Walking Dead od Telltale Games powróciło! Tym razem w postaci mini-serii, stanowiącej odskocznie przed premierą pełnoprawnego trzeciego sezonu. Mamy dla Was recenzję In Too Deep - pierwszego z trzech planowanych epizodów The Walking Dead: Michonne. Tekst autorstwa Kami:

The Walking Dead: Michonne, Ep. 1 - recenzja