Lucas Arts (firma)
LucasArts kontynuuje inicjatywę wskrzeszania swoich starych hitów. We wczorajszej informacji prasowej ogłosił, że poczynione są starania przywrócenia znanych tytułów do ponownej dystrybucji. Od 8 lipca będzie można nabyć na Steamie m.in. takie stare gry przygodowe jak: Indiana Jones and the Fate of Atlantis oraz The Last Crusade: The Graphic Adventure, a także LOOM i The Dig.

Firma zapowiada, że jest to pierwszy taki zrzut i w niedługim czasie w ofercie Steama pojawią się kolejne pozycje. Przedsięwzięcie jest odpowiedzią na prośby fanów oraz daniem możliwości nowej generacji graczy zagrania w stare produkty firmy, które zostały wycofane z półek sklepowych już spory czas temu. Lista pierwszych dziesięciu tytułów, które będzie można zakupić od jutra za pośrednictwem cyfrowej dystrybucji online prezentuje się następująco:

- Armed and Dangerous™
- Indiana Jones® and the Fate of Atlantis
- Indiana Jones® and the Last Crusade: The Graphic Adventure
- LEGO® Indiana Jones: The Original Adventure
- LOOM™
- Star Wars Battlefront® II
- Star Wars Republic Commando®
- Star Wars Starfighter™
- The Dig®
- Thrillville®: Off the Rails™

W wywiadzie dla zagranicznego serwisu internetowego Joystiq, Darrell Rodriguez (prezes LucasArts) powiedział: „Mamy plany w naszej tylnej kieszeni i jeśli sprawy potoczą się nadzwyczajnie dobrze, to sprostamy tym planom i zrealizujemy je.” Firma jest gotowa zainwestować w kolejne Edycje Specjalne takich tytułów jak Maniac Mansion, Day of Tentacle czy Grim Fandango, jednak wszystko zależy od komercyjnego sukcesu remake’u Monkey Island.

LucasArts pierwotnie zapowiedział powrót marki Monkey Island w dwóch nowych projektach. Całkowicie nowej odsłonie zatytułowanej Tales of Monkey Island, tworzonej przez studio Telltale. Zgodnie z polityką firmy, gra będzie składała się z pięciu epizodów. Premiera pierwszej części - Launch of the Screaming Narwhal, odbyła się dzisiaj. Więcej informacji na stronie producenta.

Natomiast, drugim projektem jest reedycja pierwszej części serii, która ma trafić do sprzedaży już 15 lipca. The Secret of Monkey Island: Special Edition to próba przeniesienia gry we współczesne standardy, posiadająca odnowioną grafikę w technologii HD, uaktualnioną ścieżką dźwiękową oraz pełną listą dialogową. Produkt pojawi się także na Xbox LIVE Arcade dla platformy Xbox 360. Od 15 lipca także w ofercie Steama.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?