Stonewall Penitentiary
Stonewall Penitentiary - demo
Przemo dnia 30.09.2008 01:45
Mało znane studio Unimatrix Productions z Christopherem M. Brendelem (twórca Lifestream oraz głośnego Shady Brook) na czele, od 2005 roku pracuje na przygodówką Stonewall Penitentiary. Pierwotnie gra nosiła nazwę Awaken, jednak ostatecznie zdecydowano się na zmianę tytułu. Twórcy zainspirowani twórczością Agaty Christie oraz Alfreda Hitchcocka postanowili stworzyć thriller, który wbiłby się w pamięć graczy na długi czas.

W grze przejmujemy kontrolę nad Williem Thanem, 27-letnim męźczyzną. Ostatnie lata, Thane nie może zaliczyć do udanych. Po rozwodzie z żoną oraz utracie pracy, Will ulega całkowitej depresji. Któregoś dnia, budzi się związany w całkowicie nieznanym sobie miejscu. Dopiero po jakimś czasie zdaje sobie sprawę, że znajduje się w więzieniu. By było jeszcze bardziej strasznie, owy zakład zamknięty okazuje się być opustoszały. W całym budynku znajduje się jedynie sześć osób.

Wspólnymi siłami będziemy musieli wydostać się z budynku i znaleźć psychopatycznego mordercę, który jest… jednym z nas. Wśród towarzyszy znajduje się szesnastoletnia uczennica szkoły wyższej - Jessie Bartlett, słynna gwiazda Hollywood - Louis Galar, młodociany kreator stron internetowych oraz posiadający ogromną wiedzę z dziedziny techniki - Sonny Pyton, a także biznesmen Grayson Wilford, więzienny strażnik Gerard Auberon i bezwzględna pani prawnik - Becca Ronni. Każda z postaci posiada inne cechy i umiejętności, które będzie można wykorzystać podczas rozgrywki.

Jak widać, fabuła poniekąd przypomina tę z książki „I Nie Było Już Nikogo” twórczości Agathy Christie. Gra ma cechować się oryginalną i intensywną warstwą fabularną, świetną grafiką. Posiadać ma zapierające dech w piersiach wstawki filmowe, kilka różnorodnych zakończeń oraz budującą klimat grozy oprawę audiowizualną. Całą akcję będziemy oglądać z perspektywy pierwszej osoby. Premiera Stonewall Penitentiary ma się odbyć w lutym 2009 roku.

Na oficjalnej stronie udostępniono krótką wersję demonstracyjną gry, ważącą ok. 411,5 MB. Można ją ukończyć zaledwie w 10-15 minut. Prócz dema, na stronie znajdziemy również trochę informacji o samej grze, bardziej szczegółowe charakterystyki postaci, a także sporo grafik.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?