Monkey Island (gra)
Kilka dni temu zamieściłem na stronie informacje o remake'u pierwszej części Monkey Island na konsolę Xbox 360. Od tego momentu pojawiło się sporo nowych informacji, a co najważniejsze, mnóstwo materiałów graficznych prezentujących grę.

Należy zacząć od najważniejszego. LucasArts postanowiło ukłonić się ku starym fanom serii i zdecydowało wydać odnowioną wersję The Secret of Monkey Island także na PC. Gra zostanie jednak rozprowadzana jedynie za pośrednictwem internetu, co oznacza, że nie zobaczymy jej na sklepowych półkach. Premiera na obu platformach przewidziana jest na wakacje bieżącego roku.

W Edycji Specjalnej ulepszeniu ulegnie warstwa wizualna przygodówki. Tła będą stworzone w najnowszym standardzie jakości HD. Po screenach widać, że twórcy mocno trzymają się pierwowzoru. Lokacje wyglądają identycznie. W grze napotkamy też, modny ostatnio, system podpowiedzi, służący pomocą dla początkujących graczy. Tym razem postacie przemówią ludzkim głosem. Jeszcze nie wiadomo, kto dokładnie wcieli się w głównych bohaterów.Na oficjalnej stronie internetowej znajdziemy sporo informacji na temat produkcji, kilkanaście obrazków z gry oraz trailer porównujący starą wersję z nową. Wszystko okraszone jest komentarzami twórców. Na Youtube z kolei można znaleźć kilka filmów z rozgrywki. Druga część roku zapowiada się wspaniale pod względem nadchodzących przygodówek. Byle tylko polscy dystrybutorzy nie pozostali obojętni.

Materiały video:
- tSoMI: SE Teaser
- tSoMI: SE Making Of
- tSoMI: SE Gameplay #1
- tSoMI: SE Gameplay #2
- tSoMI: SE Gameplay #3
- tSoMI: SE Gameplay #4
- tSoMI: SE Gameplay #5
- tSoMI: SE Gameplay #6


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?