W tym tygodniu
Newsy w pigułce
Przemo dnia 30.06.2009 21:07
23 czerwca Daedalic Entertainment podpisał kontrakt z czeskim studiem Amanita Design w sprawie dystrybucji przygodówki Machinarium w Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii. Daedalic Entertainment to jeden z czołowych niemieckich producentów i dystrybutorów gier video posiadający swą siedzibę w Hamburgu. Ich asortyment wydawniczy składa się głównie z gier przygodowych. Jako ciekawostkę dodam, że Machinarium na odbytym 25 marca Independent Games Festival zajęło pierwsze miejsce w kategorii Excellence in Visual Art, wygrywając tym samym kwotę 2500$. Cztery nowe obrazki z gry znajdziecie w naszej galerii.

Do Internetu zaczynają przeciekać pierwsze informacje na temat kolejnych części przygodówek City Interactive. Sylvie Leroux powróci w dwóch nowych tytułach - The Tree of Life, z którego możecie obejrzeć dziewięć pierwszych screenów, oraz przeznaczonego na NDSa Curse Of The Ancient Temple (tak będzie wyglądała okładka gry). Jak widać bohaterka uległa znacznej metamorfozie. Podobnie zresztą jak Nicole Bonnet z Art of Murder: Cards of Destiny, zapowiedzianego na listopad 2009 - okładka.

Studio Tale of Tales, odpowiedzialne za takie oryginalne produkcje jak The Path czy The Gravement zapowiada kolejny projekt. Wszystko wskazuje na to, że będzie on równie niesamowity jak poprzednie. Fatale (tytuł roboczy) bazuje na historii biblijnej postaci Salome według sztuki Oscara Wilde. Gra będzie zrealizowana w pełnym 3D, a jej premiera ma nastąpić 5 października 2009 roku.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?