The Path
Demo The Path dostępne!
Przemo dnia 08.06.2009 18:36
Słyszeliście już o jednej z najbardziej innowacyjnych i nietypowych przygodówek ostatnich lat, noszącej nieco tajemniczy tytuł The Path? Twórcy zdecydowali się na udostępnienie dema.

The Path to kolejna przygodówka mało znanego studia Tale of Tales, które na swoim koncie ma takie niewielkie produkcje jak The Endless Forest (nie do końca gra, a program, gdzie sterujesz jeleniem z twarzą zająca) oraz The Graveyard. W drugim tytule gracz wciela się w postać staruszki, a jedyną czynnością jaką możemy wykonać to spacer po cmentarzu. Wracając do The Path, gra przedstawia alternatywną wersję bajki o Czerwonym Kapturku. Do wyboru mamy sześć dziewczynek, o różnym wieku oraz walorach osobistych. Naszym zadaniem jest dotarcie do chatki babci z koszykiem pełnym łakoci. Wędrujemy po tytułowej ścieżce, aż napotykamy domek staruszki. Wtedy rozgrywka kończy się niepowodzeniem. Czego więc oczekuje od odbiorcy gra? Zboczenia ze ścieżki w ciemny las i odnalezienia wilka, który w zależności jaką postać wybierzemy, jest uosobieniem czegoś innego. Tak więc, zamiast zwierzęcia z wielkimi oczami i długim nosem spotykamy coś w rodzaju wilkołaka oraz młodocianego zabójcę ciągnącego zwłoki na placu zabaw. Każda rozgrywka kończy się przerywnikiem filmowym, następuje zaciemnienie ekranu, po czym budzimy się przed chatką babci. Wchodzimy do środka i tu zaczyna się dopiero prawdziwa psychodelia. Podsumowując, taki przebieg wydarzeń kończy się sukcesem dla gracza.

Jak pewnie zdążyliście zauważyć, gra nie jest przeznaczona dla młodszych odbiorców. Samo spacerowanie po ciemnym lesie budzi uczucie lęku, dochodzą do tego (niekiedy) drastyczne sceny. The Path jest horrorem, który buduje nastrojowa oprawa audiowizualna - dziwne dźwięki dochodzące z różnych części lasu oraz gra świateł. Pełna wersja jest już dostępna od jakiegoś czasu. Można ją nabyć poprzez internet za cenę 9,99$. Przygodówka posiada dosyć spore wymagania sprzętowe, co jest spowodowane zapewne słabą optymalizacją kodu, gdyż grafika prezentuje się stosunkowo słabo. Jest to stanowczy minus, wytykany w różnych recenzjach. Średnia ocen w internecie wynosi ok. 77%. Grę można pobrać na systemy operacyjne Windows oraz Mac.

Osoby, które chcą wpierw przetestować The Path, mogą pobrać specjalną wersję demonstracyjną oznaczoną jako Prologue. Demo udostępnia nam zagranie tylko jedną dziewczynką. Wycięto też sporo elementów, w tym niektóre dźwięki. Plik o rozmiarze niecałych 54 MB, można pobrać m.in. z tej strony.

Więcej informacji, jak zwykle, na oficjalnej stronie produkcji!


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?