Ghost Pirates of Vooju Island
W najnowszym numerze niemieckiego magazynu PC Games pojawiła się pierwsza i ekskluzywna, trzystronicowa zapowiedź Ghost Pirates of Vooju Island. Jest to kolejny projekt twórców dobrze przyjętej przygodówki A Vampyre Story, o którym mogliśmy usłyszeć już jakiś czas temu.[break] Gra pierwotnie nosiła tytuł Teal Harvest, jednak ostatecznie zdecydowano się na jego zmianę. Jak sam przyznał Bill Tiller (główny koordynator projektu), gra jest wzorowana na sławnych seriach przygodówek LucasArts, takich jak Monkey Island czy Full Throttle.

W Ghost Pirates of Vooju Island zostanie nam przedstawiona historia trójki nieporadnych duchów, które mają problemy z dotykaniem i zbieraniem przedmiotów oraz nawiązaniem kontaktu ze światem żywych. Dokładna fabuła nie jest jeszcze znana. Jak na razie, Bill Tiller wstrzymuje się od jakichkolwiek komentarzy. Jedynie na oficjalnym blogu firmy można przeczytać ciekawą notkę, ale niezdradzającą niczego istotnego na temat gry.

Główną cechą przygodówki, wyróżniającą ją od poprzednich twórczości Billa Tillera, ma być nieco poważniejszy ton Ghost Pirates of Vooju Island, niż ten widoczny w dziełach LucasArts. Bardziej porównywalny do Full Throttle (w produkcji której Tiller także brał udział) niż do serii Monkey Island. Nie oznacza to, że gra zostanie całkowicie pozbawiona gagów i żartów. Projektant, który ma skłonności do tworzenia przygodówek w konwencji komedii, raczej nie dopuściłby do takiej sytuacji.

Co natomiast o warstwie technicznej gry? Na ten temat również nie wiadomo zbyt wiele. Właściwie to można powiedzieć tyle, co widać na kilku obrazkach, jakie pojawiły się w wyżej wymienionej zapowiedzi. Przygodówka stylistycznie będzie przypominała A Vampyre Story, więc ujrzymy grafikę 3D z wyrenderowanymi tłami, tworzącymi piękne i szczegółowe lokacje. Całkiem niezłe modele postaci i malowniczy świat tropikalnej wyspy z piratami napawają optymizmem.

Jak wiadomo, Autumn Moon pracuje także nad drugą częścią A Vampyre Story, noszącą podtytuł A Bat's Tale. Jednak to Ghost Pirates of Vooju Island zostanie wydana wcześniej. Czy piraci powrócą w wielkim stylu? Przy dobrze sprzyjających wiatrach na pewno. Abordażu spodziewajmy się na początku 2010 roku.

W celu obejrzenia skanów grafik z artykułu PC Games zapraszam pod ten adres.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?