Syberia II
Z dniem pierwszego kwietnia na stronie Microids pojawiła się informacja prasowa dotycząca trzeciej części Syberii. Jednak sama wiadomość jak i jej treść, z wiadomych powodów, została uznana przez graczy oraz media za żart. Dopiero po kilkunastu dniach zażyłych spekulacji, okazuje się, że kontynuacja jednej z najlepszych przygodówek ostatnich lat rzeczywiście powstanie, a prace nad nią zostały już rozpoczęte.

Wszystkie wątpliwości rozwiał prezes firmy Microids, Emmanuel Olivier. Twierdzi on, że "Syberia 3 nie jest żartem na Prima Aprilis. Gra jest wysoce oczekiwana przez społeczność fanów gier przygodowych oraz fanów Kate Walker i na pewno się pojawi. Jest to jeden z naszych najważniejszych strategicznych projektów w Microids i planowaliśmy go od dłuższego czasu."
Wypowiedź ta rodzi niepokój i szereg pytań, czego możemy się spodziewać w [i]Syberii 3[/i] ?

Otóż zmian będzie bardzo dużo. Najbardziej rzucająca się w oczy to całkowicie nowa oprawa graficzna zrealizowana w pełnym trójwymiarze, co może nie przypaść do gustu miłośnikom klasycznych przygodówek. Twórcy obiecują wspaniałą przygodę, będącą połączeniem akcji, mitów, ekologii i suspensu. W czasie podróży spotkamy niejaką Vic McPherson, główną bohaterkę przygodówki Still Life, która będzie prowadziła śledztwo dotyczące nielegalnego handlu starożytnymi dziełami sztuki oraz kością słoniową. Będzie to raczej postać epizodyczna, więc nie spodziewajmy się zbyt wiele.

Ojciec serii, Benoit Sokal, kilkakrotnie mówił w wywiadach, że weźmie udział w tworzeniu trzeciej części Syberii tylko wtedy, gdy projekt otrzyma odpowiedniej wielkości fundusze pozwalające na zaprojektowanie i stworzenie wyjątkowej gry.
Prezes Microids twierdzi, że dzisiaj jego firma jest gotowa zainwestować w tę ambitną produkcję. Jednak w dzisiejszych czasach, by zamortyzować wysokie koszty produkcji gier wideo o takiej jakości, należy wydawać je na różne platformy. Dlatego prócz PC, firma planuje wydać nową Syberię także na konsolę Playstation 3.
W tym miejscu rodzi się kolejny problem, gdyż Sony nie do końca jest zainteresowane przygodówką francuskiego studio. Pamiętamy jeszcze sytuację z roku 2003, kiedy japoński gigant zablokował dystrybucję Syberii na Playstation 2 w Stanach Zjednoczonych. Podobny los spotkał inne tytuły z francuskiej firmy. Znacznie ograniczyło to jej dochody.
Prezes Microids narzeka też na wysokie opłaty narzucane przez koncern Sony firmom wydającym gry na ich konsole. Microids musiał zapłacić ponad 15 milionów dolarów opłat za swoje gry, co stanowiło aż 55% osiągniętego obrotu ze sprzedaży.
Pan Olivier liczy, że pod naciskiem fanów Sony zmieni swoje zasady.
Jeśli chcecie wesprzeć wydanie przygodówki na konsolę PS3, piszcie pod następujący adres email: supporToSyberia3PS3@microids.com

Pozostaje tylko czekać na kolejne informacje od Microids. Premiera Syberii 3 ma nastąpić w czerwcu 2010 roku.   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?