ScummVM (narzędzie)
Fani oldsqla to jednak mają dobrze. Dopiero, co informowałem o wydaniu nowej wersji popularnego programu ScummVM, wzbogaconego o możliwość uruchomienia kilku starych (ale nadal jarych) tytułów, a już pojawiła się wiadomość, że Alcachofa Soft postanowił udostępnić jedną ze swoich głośniejszych przygodówek do pobrania za darmo. Mowa tu o Drascula: The Vampire Strikes Back - klasycznej grze point'n'click z potężną dawka humoru i przyjaznym (zestarzałym już) interfejsem.

Wcielamy się w postać Johna Hackera, agenta nieruchomości, który zostaje wysłany do Hrabi Drasculi w celu wynegocjowania sprzedaży własności w Transylwanii. Jednak wszystko przybiera zły obrót. Hacker poznaje sekret wampira, więc sprawa staje się bardziej skomplikowana, niż to może się wydawać. By kłopotów nie było zbyt mało, urodziwa blondynka, którą spotykamy podczas podróży, zostaje porwana. Oczywiście, główny bohater postanawia wyratować dziewczę z opresji, a naszym zadaniem jest mu w tym pomóc.

Od Drascula: The Vampire Strikes Back nie możemy oczekiwać zbyt wiele. Grafika po upływie 12 lat, całkowicie się zestarzała. Mimo wszystko, tytuł gwarantuje sporą dawkę śmiechu. Warunkiem jest znajomość języka obcego. Na oficjalnej stronie ScummVM, możemy pobrać grę w wersji angielskiej, hiszpański, francuskiej, niemieckiej lub włoskiej. Plik instalacyjny zajmuje ok. 32 MB. Oczywiście gra ruszy bez problemu na ScummVM 0.12. Zainteresowanych odsyłam do przejrzenia niewielkiej galerii, dostępnej na mobygames.com.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?