Penumbra
Tym razem obyło się bez przekładania terminu premiery. Paradox Interactive ogłosił, że Penumbra: Requiem - ostatnia gra wyprodukowana przez Frictional Games - jest już dostępna do pobrania, wyłącznie na GamerGate oraz Direct2Drive za cenę 9,99 dolara. Requiem będzie rozprowadzana jedynie za pośrednictwem sieci. Do uruchomienia gry, wymagana jest instalacja poprzedniej części. W najbliższym czasie, pojawią się też wersje na systemy Linux oraz Mac.

Black Plague miał być ostatnią częścią serii, jednak jej niespodziewany sukces, spowodował, że twórcy zdecydowali się wydać dodatek. Requiem jest rozszerzeniem posiadającym zakończenie całej historii. Gra udzieli odpowiedzi na wszystkie trapiące nas pytania, wyjaśni większość wątków. Na swojej drodze, spotkamy różne postacie z przeszłości. Kierując Philipem, zmuszeni będziemy, dalej odkrywać tajemnicę opuszczonego kompleksu badawczego, umieszczonego na pokrytej lodem Grenlandii.

Nowa Penumbra będzie zawierała wszystkie te cechy, które przyniosły serii sukces, czyli przejmujący, mroczny klimat, zajmującą fabułę, ciekawe zagadki, a także rozbudowaną fizykę i dopracowaną oprawę audio-wizualną. Na oficjalnej stronie można obejrzeć kilka obrazków z gry, natomiast tutaj trailer.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?