Alter Ego
Południowa Anglia, 1894 r.

W mieście Plymouth, ciało spalonego niedawno sir Williama znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Wiadomość ta wzbudza ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców. Człowiek, któremu mimo wielokrotnych przesłuchań, nigdy nie wymierzono kary. Straszna legenda o jego krwawych zbrodniach, krążąca wśród ludności miasta, wywołuje strach i panikę. Niewielu ludzi było na tyle odważnych by spojrzeć mu w twarz. Ci którzy z nim współpracowali, wyjechali w obawie o własne życie. Młody osobliwy złodziejaszek Timothy zostaje całkowicie nieświadomie wplątany w całą sprawę. Jego marzeniem jest dostać się do Ameryki i zacząć życie na nowo, jednak nie wszytko idzie zgodnie z planem. Zakuty w kajdanki, jako czarny pasażer, przybywa statkiem do Plymouth.

Tak właśnie ma wyglądać fabuła Alter Ego, nowej przygodówki czeskiego studia Future Games, znanego w Polsce głównie z The Black Mirror oraz Nibiru (a ostatnio też z Reprobates). Alter Ego ma być klasyczną przygodówką point'n'click z dreszczykiem. Twórcy postawili sobie cel, stworzenia gry tak samo klimatycznej jak wspomniane "Czarne Lusto". Do dyspozycji będziemy mieli dwie grywalne postacie. Nowością będzie również opcja zmiany rozdzielczości, maksymalnie do 1600x1200 pikseli. Uruchomiona została oficjalna strona gry, można ją znaleźć pod TYM linkiem. Umieszczono na niej trochę grafik i informacji. Wkrótce powinien pojawić się także trailer. Premiera Alter Ego odbędzie się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Póki co, krótka charakterystyka głównych bohaterów:

Timothy Moor - drobny złodziejaszek, wychowujący się na ulicy, nigdy nie miał łatwego życia. Kłamie i oszukuje, jednak jest wiernym przyjacielem. Przyjazny uśmiech ukrywa jego mroczną stronę i często nadużywa ufności płci pięknej. Nie waha się okraść ślepej skrzypaczki, ale jest w stanie zaryzykować życie dla przyjaciela lub kobiety. Lekceważy policję i często łamie prawo, ale nigdy nie spotkały go żadne związane z tym konsekwencje. Jednak nadmierna ufność i niefortunny zbieg okoliczności sprawiają, że Timothy ląduje w więzieniu, jednocześnie pozbawiając go marzeń o podróży do Ameryki i rozpoczęcia tam nowego życia.

Detektyw Bristol - angielski dżentelmen, uosobienie prawa i sprawiedliwości. Człowiek o mocnych zasadach. Prowadzi dochodzenie, dotyczące zniknięcia ciała sir Williama. Niebawem los sprawi, że będzie musiał podjąć ważną dla życia decyzję. Jak bardzo zdolny jest zrezygnować z własnych podstaw by doprowadzić śledztwo do końca i otrzymać odpowiedzi na wszystkie dręczące go pytania?

Alter Ego to:

- Historia dwóch ludzi, stojących po przeciwnych stronach prawa, posiadających wspólnego wroga;
- Detektywistyczna przygodówka z dreszczykiem;
- Próba stworzenia malowniczej atmosfery angielskiego miasteczka końca XIX wieku;
- Jedyna alternatywa dla ludzi o bujnej wyobraźni i lubiących thrillery;
- Gra twórców legendarnego The Black Mirror;
- Gwarancja dobrej zabawy.


   

Komentarze


660 #1 Madzius888
dnia 15.08.2008 13:04
Jakoś tak po pierwszym akapicie wyczułam Posla Smrti Pfft
Fajnie, mam cichą nadzieję na 19,99 jak BM... GrinGrin
778 #2 telipinus
dnia 16.08.2008 18:44
Jeśli wyżej wspomniane zdania zachwalające produkt się sprawdzą...to jako zagorzały wielbiciel BM będę bardzo szczęśliwy. Do tej pory jestem nastawiony neutralnie Wink2...oczywiście 19,99 też nie umknie uwagi Grin
29 #3 SpokoWap
dnia 18.08.2008 22:31
Fabuła interesująca, po jej opisie można zaryzykować stwierdzenie, że ta gra nie może się nie udać Wink2 Ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?