Strong Bad's Cool Game for Attractive People
Telltale Games, odpowiedzialny za Sam & Max oraz Wallace & Gromit, od pewnego czasu pracuje też nad innym projektem. Strong Bad's Cool Game for Attractive People jest grą opartą na bajkach z serii The Homestar Runner. Co miesiąc, planowane jest wypuszczanie kolejnych epizodów, a tych będzie aż pięć. Na zagranicznym serwisie gamershell.com można już pobrać demo (59.8MB) pierwszego z nich. Cena każdego epizodu wynosi 8,95$, ale jest też możliwość zakupu całej serii za 34,95$. Gra ma się ukazać na PC oraz WiiWare. Wersja na konsolę jest chwilowo dostępna jedynie w Ameryce, ale niebawem ma ukazać się także w Europie, Australii i Nowej Zelandii.

Strong Bad's Cool Game for Attractive People jest grą przygodową wzbogaconą o elementy zręcznościowe. Gracz przejmuje kontrolę nad poczynaniami Strong Bada - ubranego w rękawice bokserskie megalomana, gadułę oraz żartownisia. Fani mogą być spokojni, projektanci Telltale - Mark Darin, Mike Stemmle oraz Dave Grossman ściśle współpracują z braćmi Chapman, twórcami serii. Gra będzie swoistą kontynuacją bajki. Zapowiadany jest niecodzienny oraz niekonwencjonalny humor. W pierwszym epizodzie zmierzymy się w wyścigu z naszym oponentem, Homestarem Runnerem.

Kilka słów na temat samej bajki. Homestar Runner jest animacją stworzoną za pomocą technologii Flash, mieszanką surrealistycznego humoru nawiązującego do popkultury lat '70, '80 i '90-tych. Szczególnie gier video (Strong Bad zagrywa się w klasyczną bijatykę Snake Boxer 5), seriali telewizyjnych oraz muzyki. W przeciwieństwie do produktu Telltale, głównym bohaterem jest tytułowy Homestar Runner. Powstała też oddzielna seria, zatytułowana Strong Bad Email, w której to bokser, żartobliwym stylem, odpowiada na emaile fanów. Elementu tego nie zabraknie również w grze. Więcej informacji oraz filmy można znaleźć na oficjalnej stronie.


   

Komentarze


660 #1 Madzius888
dnia 12.08.2008 18:39
Tytuł bardzo się mi podoba Grin
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?