Nicolas Games
Oto informacja ze strony internetowej Nicolas Games:
"Nicolas Games SA – partner Noviy Disk w Polsce - informuje, że w planie wydawniczym firmy znalazła się gra Sublustrum. Gra w polskiej wersji językowej trafi do sprzedaży we wrześniu.


Gracz wciela się w pisarza-podróżnika, który po powrocie z jednej ze swych podróży odnajduje list od brata, którego nie widział wiele lat. Brat naszego bohatera pracował bowiem nad maszyną, która potrafi oddzielić duszę od ciała i otworzyć drzwi do niesamowitych krain nieświadomości. Po przybyciu na miejsce okazuje się, że... nic nie jest w porządku.


Sublustrum to klasyczna przygodówka point&click z nowoczesnymi i klimatycznymi łamigłówkami. Twórcy gry stworzyli tajemniczy świat okraszony piękną grafiką oraz dynamiczną muzyką, przypisaną do każdej lokacji i zmienną w zależności od wykonywanych akcji. Jej kompozycją zajęło się studio Anthesteria Project, które stworzyło mistyczną ścieżkę dźwiękową, mieszającą neoklasyczne fortepiany z elektronicznym brzmieniem dark-ambient. Jak przyznają twórcy gry ze studia Phantomery Interactive, podczas tworzenia Sublustrum inspirowali się kultowym filmem pt. "Scratches", choć warstwie fabularnej bliżej jest do klasycznej serii Myst.


Tytuł: Sublustrum
Data premiery: wrzesień 2008 r.
Wydawca na terenie Polski: Nicolas Games
Cena: 79,99 zł
Wersja językowa: PL

Więcej informacji znajdziecie tutaj."


   

Komentarze


54 #1 Zebius
dnia 05.07.2008 00:06
Na stronce Nicolasa jest też demo angielskojęzyczne (ale mówione sekwencje są po rosyjsku). Trochę pograłem - to będzie niskobudżetowa gra dla fanów przełączania wajch i czytania dokumentów. Tylko czemu taka droga?
29 #2 SpokoWap
dnia 05.07.2008 00:21
Gra wygląda...średnio, aczkolwiek może być ciekawa, tego typu mystopodobne produkcję są zazwyczaj bardzo zajmujące. Ich siła tkwi w zagadkach. Zapewne grę dostaniemy w pełni spolonizowaną, nie zmienia to faktu, że cena odrzuca. Nicolas Games stworzyło sobie chyba szablon cenowy i mocno się go trzymają. Czy to będzie mocno reklamowany pewniak, jak Runaway 2, czy też undergroundowe Sublustrum, to i tak jest to kwota 79 PLN.
10 #3 Elum
dnia 05.07.2008 13:06
Sublustrum wygląda średnio? Ta gra od strony wizualnej i pod względem klimatu nokautuje wszystkie Aurory, Barrow Hille itp. razem wzięte. To będzie pierwsza przygodówka FPP od czasów Podróży na Księżyc, w którą zagram z przyjemnością.
165 #4 Kami
dnia 05.07.2008 22:08
Aleś wystrzelił z Aurorą i Barrow Hill Bosz przecież to nie jest porównywalne. Bardziej można przyrównać do Darkness Within, które moim zdaniem o wiele lepiej prezentuje się graficznie. A o klimacie mówi sama końcówka dema. Wink2 W Sublustrum można dostać padaczki od ciągle migającego światła i plamek co chwila wyskakujących przed oczami. Zdecydowanie nie można grać w to nocą. Poza tym zdecydowanie graficznie nic nie nokautuje, nawet bidnego Barrow Hill z nieco dziecinną grafiką.
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?