Theseis
Grecka firma Track7 Games udostępniła kolejny filmik z tworzonej przez nią od ponad 3 lat gry przygodowej o nazwie Theseis. Przedstawia on wnętrze olbrzymiej, wypełnionej antycznymi dziełami sztuki, posiadłości. Ściągnąć go można z działu 'Downloads' na oficjalnej stronie gry. Tam również obejrzycie dość bogatą galerię screenów.

O grze informowaliśmy już w naszych nowinkach kilkukrotnie, ale bardzo skrótowo, dziś czas na dłuższą zapowiedź.

Theseis to charakteryzująca się przepiękną grafiką gra przygodowa w pełnym 3D, zrealizowana w trybie TPP. Główny nacisk położony zostanie na zagadki, które mają być bardzo zróżnicowane. Nie zabraknie również elementów zręcznościowych (już słyszę ten jęk zawodu ;) ), choć twórcy zapewniają, że nie będą one zbyt trudne, a żadnych walk nie będzie. Innowacyjny ma być system inwentarza, zawierający tryb badawczy w pełnym trójwymiarze, który pozwoli na oglądanie przedmiotów z każdej strony oraz łączenie ich z absolutną precyzją. Będzie to jedyny element rozgrywki, w którym operować będziemy myszką za pomocą tradycyjnego point'n'click.

Akcja Theseis toczy się współcześnie, głównie w Atenach, ale także w innych malowniczych rejonach Grecji. Dwie grywalne postaci to: Andronicos Kalogirou i jego przybrana siostra Pheve. To dziennikarze badający zjawiska paranormalne, prezentujący jednak zupełnie odmienne podejście do tematu (nasuwa się skojarzenie z Mulderem i Scully :) ).
Oboje zostali adoptowani i wychowani przez Costasa - ekscentrycznego podróżnika i entuzjastę zjawisk paranormalnych. Pheve szczerze wierzy w istnienie mocy nadprzyrodzonych, przybrany ojciec zaszczepił w niej miłość do folkloru, mitologii i sztuki antycznej. Andronicos - zwolennik naukowego podejścia do spraw, odciął się całkowicie od poglądów Costasa, opuścił rodzinny dom, zerwał kontakty z bliskimi i poświęcił się walce z przesądami. Przez ostanie 5 lat podróżował po całej Grecji w poszukiwaniu dziwnych, niewytłumaczonych zjawisk, wielokrotnie udowadniając, że są one niczym innym jak wytworem pijackich fantazji, czy histerii wynikającej z niewiedzy.

Lecz jego mały, bezpieczny świat zacznie się walić po tym, gdy zadzwoni do niego Pheve z wiadomością, że ojczym zaginął w trakcie jednej ze swoich wypraw i, co gorsza, został uznany za zmarłego. Z ciężkim sercem Andronicos wraca do miejsca, gdzie spędził swe dzieciństwo - posiadłości wysoko w górach, by pochować pustą trumnę i pogodzić się ze swą kłótliwą siostrą. Jeszcze nie wie, że każdy krok nieubłaganie zbliża ich do tego, co zgotowało dla nich Przeznaczenie. Śmierć przybranego ojca obwieszcza początek największej walki między dobrem a złem, której stawką jest przyszłość tego świata.

Od ukrytej pod grecką stolicą sieci jaskiń, wypełnionych pozostałościami minionych wieków i skarbami, po dawno zaginione, mityczne miejsca w całej Grecji, Andronicos i Pheve będą musieli stawić czoła starożytnej konspiracji, do tej pory utrzymywanej w ścisłej tajemnicy, nierzadko poprzez morderstwa. Lecz to tylko wierzchołek góry lodowej. Pod zasłoną mroku i czasu spoczywa uśpiona olbrzymia moc, czekając na moment, gdy znów będzie mogła ujrzeć światło dzienne i wrócić pomiędzy ludzi, gdzie jest jej miejsce.

Data premiery tego tytułu nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, choć można się spodziewać, że gra zadebiutuje w tym roku. Oprócz pecetów Theseis trafi także na konsole Xbox 360.
Dodajmy jeszcze, że to już druga (po Conspiracies II) powstająca w Grecji i ciekawie zapowiadająca się przygodówka. Konspiracje jak widać są modne w tym kraju. ;)


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?