Zak McKracken: Between Time and Space
Już 20 lat upłynęło od premiery przygodówki Zak McKracken and the Alien Mindbenders i zapewne niewielu graczy o niej pamięta, a większość może nawet w ogóle nie słyszała. Tę opartą o interfejs SCUMM grę, stworzyła firma LucasArts (wtedy jeszcze pod nazwą Lucasfilm Games). Opowiadała ona o przygodach dziennikarza Zaka, którego zadaniem było zapobieżenie inwazji obcej rasy Caponian na naszą przepiękną planetę. Gra mimo dość wysokiego poziomu trudności i możliwości utknięcia na dobre po wykonaniu nieodpowiedniej czynności, spotkała się z uznaniem fanów, nigdy jednak nie doczekała się oficjalnego sequela.

Grupa niemieckich fanów, która przybrała niezbyt oryginalną nazwę Zak:btas-Team, po prawie siedmiu latach intensywnych prac, wydała właśnie nieoficjalny sequel gry. Nosi on nazwę Zak McKracken: Between Time and Space i można go ściągnąć oczywiście za darmo (choć finansowe wsparcie twórców jest mile widziane). Na razie dostępna jest jedynie wersja niemieckojęzyczna (mówione dialogi i napisy). Trwają prace nad wersją angielskojęzyczną i jeżeli takowa się ukaże, oczywiście Was poinformujemy.

Akcja gry toczy się w roku 2009. Tym razem Zak nie jest już zwykłym dziennikarzyną tabloidu, zdobyte w poprzednich przygodach fundusze, pozwoliły mu na stworzenie własnej gazety o nazwie National Infiltrator. Niestety sprzedaż pisma poleciała na łeb, na szyję, w dodatku wszystko wskazuje na to, że złowieszczy Caponianie powrócili z zamiarem zniewolenia ludzkości.

W Zak McKracken: Between Time and Space czeka na nas 50 wysokiej jakości lokacji, klimatyczna muzyka, bardzo dobre animacje oraz profesjonalnie zrobione przerywniki filmowe i to nie czcze przechwałki autorów. Ta gra wygląda jak normalna komercyjna produkcja (co prawda niskobudżetowa), a przecież jest tylko dziełem amatorów i to dostępnym za darmo. I za to należą się twórcom podziękowania i pochwały.

Plik z grą (wersja niemieckojęzyczna) waży aż 1.87GB i można go pobrać stąd.

Trailery obejrzycie tutaj i tutaj.

Garść niskiej rozdzielczości screenów obejrzycie na oficjalnej stronie gry.
8 screenów w wysokiej rozdzielczości można zobaczyć tutaj.

Zak McKracken: Between Time and Space to niejedyna próba wskrzeszenia postaci Zaka przez fanów. Istnieje już jedna ukończona gra o nazwie The New Adventures of Zak McKracken. Jej mocno archaiczna oprawa graficzna zbliżona jest do poprawionej wersji oryginału, którą LucasArts wydało na FM Towns (japońska odmiana peceta). Grę można ściągnąć chociażby stąd.
Na różnym etapie tworzenia i często z dość niejasną przyszłością, są takie projekty jak: Zak McKracken in the Mushroom Kingdom, Zak McKracken and the Lonely Sea Monster, czy najciekawiej zapowiadający się Zak McKracken and the Alien Rockstar. *

Więcej informacji o fanowskich grach z przygodami Zaka znajdziecie na tej stronie.


* UPDATE 24.05.2008. Zak McKracken and the Alien Rockstar został anulowany, a stworzony podczas prac materiał zostanie wykorzystany w innej grze o nazwie Starkiller - the adventure.


   

Komentarze


292 #1 Przemo
dnia 07.05.2008 00:54
Mam nadzieję, że w najbliższym czasie wyjdzie wersja angielskojęzyczna. Wtedy na pewno zagram. Grafika zadziwiająca jak na fanowską produkcję....

...a Zebius jak zwykle profesjonalnie podchodzi do sprawy, co widać po treści i jej objętości :browar
54 #2 Zebius
dnia 08.05.2008 23:44
Dziękuję za uznanie Grin Cieszę się, że ktoś to w ogóle czyta Wink2
Staram się jak mogę, choć krąży mi po głowie pomysł, by trochę z newsami przystopować i dać pole do popisu innym newsmanom, którzy ostatnio niepokojąco przycichli. :..:
210 #3 mertruve
dnia 09.05.2008 10:42
Problem polega na tym, ze nie ma innych newsmanow;P
210 #4 mertruve
dnia 09.05.2008 15:24
to skoro Ci gips zdjeli to mozesz wrocic do roboty xP ja bym niusowal, ale sie na tym nie znamGrin
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?