Dracula 3: The Path of the Dragon
O tak, ten rok będzie wyjątkowy dla wielbicieli wampirów, w najbliższych miesiącach ukażą się bowiem aż 3 przygodówki o tej tematyce. Dwie z nich (Dracula: Origin oraz A Vampire Story) już zapowiadaliśmy. Dziś wspomnimy za to o najnowszej produkcji z dobrze znanej fanom przygodówek, francuskiej firmy Kheops Studio. Gra nosi tytuł Dracula 3: The Path of the Dragon i jest już prawie ukończona. Wydaniem jej zajmie się Microids. Mimo numerka "3" w nazwie, gra nie jest kontynuacją historii z poprzednich przygodówek o Draculi, stworzonych przez studio Wanadoo w latach 2000 i 2001 - Dracula: Zmartwychwstanie i Dracula 2: Ostatnie Sanktuarium.

Jest rok 1920. Watykan wysyła ojca Arno Moriani, "adwokata diabła", do Transylwanii w celu zbadania domniemanej świętości kandydatki do procesu beatyfikacyjnego. Dochodzenie przybiera jednak niespodziewany obrót - dziwne stygmaty na ciele zmarłej nie wyglądają na efekt działania boskich mocy, miejscowi wieśniacy stawiają zaś sprawę jasno - to dzieło Hrabiego Drakuli. No, ale przecież wampiry nie istnieją - przynajmniej takie jest oficjalne stanowisko Kościoła Katolickiego. Ksiądz Arno postanawia rozwikłać tę tajemnicę, mimo targających nim wątpliwości...

Galerię screenów z tej gry obejrzycie pod tym adresem, natomiast trailer tutaj.

Trudno wywnioskować z nich, czy w grze znajdzie zastosowanie charakterystyczny interfejs znany z poprzednich produkcji tego studia (np. Powrót na Tajemniczą Wyspę, Podróż na Księżyc, The Secrets of Da Vinci – Zakazany Manuskrypt), wiadomo natomiast, że sposób poruszania się będzie podobny - czyli skokowo z możliwością swobodnego rozglądania się.

Niestety, na razie nie znamy daty premiery tej przygodówki w Polsce.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?