Black Mirror 2
O Black Mirror 2 - kontynuacji jednej z najlepszych przygodówek ostatnich lat - informowaliśmy już kilkakrotnie. Wczoraj niemiecki wydawca dtp entertainment AG ujawnił garść nowych szczegółów na temat tej gry. Premiera tradycyjnie zaliczy obsuwę - planowana jest obecnie na 2009 rok.
I teraz najważniejsza nowość, która zapewne wielu fanów ucieszy - w przeciwieństwie do poprzednich doniesień Black Mirror 2 będzie klasycznym point'n'clickiem w tzw. 2.5D, czyli dwuwymiarowe prerenderowane tła, natomiast postaci w pełnym 3D. Pierwotnie gra miała być całkowicie trójwymiarowa, lecz po zeszłorocznych targach w Lipsku twórcy zrezygnowali z tego, gdyż uznali że 3D nie odda dobrze wyglądu tych wyjątkowych i klimatycznych lokacji. Duży wpływ na tę decyzję miały również opinie fanów, którzy w znakomitej większości woleli, by unikalny styl grafiki w Black Mirror został zachowany również w jej sequelu.

Nad grą pracuje niemieckie studio Cranberry Productions, znane wcześniej pod nazwą 4Head Studios, wspierane przez King Art, które zajmuje się fabułą i projektowaniem rozgrywki. Nad scenariuszem pracują profesjonalni pisarze, tak więc gracze powinni oczekiwać wciągającej, klimatycznej i mrożącej krew w żyłach rozgrywki.

Akcja Black Mirror 2 ma toczyć się w latach 90-tych ubiegłego wieku, a dokładnie 12 lat po wydarzeniach z pierwszej części. Głównym bohaterem jest Darren, pracujący w sklepie fotograficznym w Biddeford - miasteczku w Nowej Anglii. Któregoś razu spotyka w sklepie śliczną Angelinę, która natychmiast wpada w oko despotycznemu szefowi Darrena. Ale dziewczyną interesuje się ktoś jeszcze - nasz bohater zauważa bowiem, że jest przez kogoś ścigana. Postanawia przyjrzeć się dokładniej tej sprawie. W swoich poszukiwaniach odwiedzi wkrótce wiele lokacji, w tym znaną nam z pierwszej części wioskę Willow Creek...

Pokazano też pierwsze cztery screeny na nowej wersji engine'u, a obejrzycie je TUTAJ.


Trzymamy kciuki za tę produkcję i mamy nadzieję, że przebije grywalnością swoją czeską poprzedniczkę.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?