Tale of Hero
Słyszeliście o Tale of Hero - nowej przygodówce czeskiego studia Future Games, autorów The Black Mirror i NI.BI.RU? Nie? To najwyższy czas nadrobić zaległości, gdyż właśnie ukazało się jej angielskojęzyczne demo. Ściągniecie je tradycyjnie z serwisu GamersHell.

Tale of Hero, jak piszą twórcy, jest już ukończona i gotowa do dystrybucji. To przygodówka fantasy z interfejsem point'n'click, która charakteryzuje się baśniową oprawą, rozbudowanymi dialogami, oryginalnymi postaciami, skomplikowanymi zagadkami i subtelnym, ironicznym humorem. Autorzy z góry uspokajają konserwatywnych fanów tego gatunku i zapewniają, że w ich grze nie da się zginąć, ani nie ma też żadnych sekwencji zręcznościowych.
Więcej informacji o grze, w tym galerię screenów, znajdziecie TUTAJ.

Akcja Tale of Hero toczy się w baśniowej, pełnej niebezpieczeństw i zapomnianych tajemnic krainie Aldiara, którą, oprócz ludzi, zamieszkuje wiele gatunków rozumnych stworzeń, jak Tytani, czy istoty magiczne.

W grze wcielimy się w rolę Olafa, syna słynnego rycerza i bohatera - Halvarda. Ojciec Olafa był niegdyś lordem i bliskim współpracownikiem króla, lecz został pozbawiony majątku i wygnany wraz z rodziną po tym, jak odmówił dowodzenia armią w wywołanej przez królewską pychę wojnie. Nasz młodzieniec podąża śladami nieżyjącego ojca, by również zostać bohaterem, lecz na swój sposób, czyli unikając przemocy i rozlewu krwi. Olaf przemierzy ciemne jaskinie, złowieszcze bagna, ruiny starożytnego miasta, głębię oceanu i skute lodem połacie dalekiej północy. Czy jego wyprawa się powiedzie, czy będzie on w stanie mężnie stawić czoła pałającemu żądzą zemsty Tytanowi Krugellowi, którego brat Arioch zginął wiele lat temu od miecza Halvarda? O tym przekonamy się być może już niedługo. Dlaczego "być może"? Bo niestety Tale of Hero na razie nie ma polskiego wydawcy, mamy jednak nadzieję, że to się wkrótce zmieni.


   

Komentarze


54 #1 Zebius
dnia 11.03.2008 10:23
Dzięki tajemnicza osobo (Tadeo?) za wstawienie newsa do nowej kategorii, bo mi coś się to nie udaje Wink2

Demko zaliczone, całkiem przyjemne, choć razi brak udźwiękowionych dialogów, ale pełna wersja ma mieć "profesjonalny dubbing". Przypomina trochę klimatem stare questy Sierry. Engine gry to podrasowana wersja tego użytego w Black Mirror i NI.BI.RU. Rozdziałka 1024x768. Gdyby to wyszło u nas w jakiejś taniej serii, to natychmiast kupuję.
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?