Tajne Akta: Tunguska
Tajne łamane przez poufne
mendosa dnia 24.08.2007 18:33
Najlepiej będzie, jeżeli zacytuję Cenegę :
"Mamy przyjemność poinformować, że już 14 września w serii wydawniczej Super$eller pojawi się 7 nowych, wyjątkowych gier. Będą to:

(...)

Tajne Akta: Tunguska - W grze przygodowej Tajne Akta: Tunguska gracz wcieli się w postać niezwykle atrakcyjnej pani mechanik - Niny Kalenkow, która wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu swojego zaginionego ojca. Już wkrótce okaże się, że szlak podróży ojca prowadzi wprost do tajemnicy fenomenu Tunguski i ukrytego spisku. Tylko w edycji Super$eller po raz pierwszy będzie można zobaczyć nowe, alternatywne zakończenie przygody opartej na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w 1908 roku w mroźnym regionie Tunguski.

(...)

Seria Super$eller to:

-Największe i najlepiej sprzedające się bestsellery z katalogu Cenega Poland
-Super atrakcyjna cena - 49.90 PLN
-Wyczerpujące, drukowane instrukcje oraz wersje elektroniczne w formacie PDF na płycie z grą
-Specjalne, poprawione i uzupełnione, polskie wydania gry z zaimplementowanymi najnowszymi patchami i dodatkami
-Poprawione lokalizacje i ponownie przetestowane polskie wersje - większość gier w polskich wersjach językowych
-W wielu przypadkach polska premiera.
-Super bonus! - specjalne poradniki serwisu GRY-OnLine w formacie PDF, dzięki którym każdy gracz pozna tajniki swojej ulubionej gry."

Co mnie dziwi? "(...) tylko w edycji Super$eller po raz pierwszy będzie można zobaczyć nowe, alternatywne zakończenie przygody (...)" - pytam się, dlaczego tylko w tej edycji? Co mają zrobić ci, którzy grę zakupili w droższej edycji i dlaczego Cenega nie poszła za przykładem innych wydawców, i nie udostępniła poprawki umożliwiającej obejrzenie owego alternatywnego zakończenia?


   

Komentarze


210 #1 mertruve
dnia 24.08.2007 19:10
zrobili to dlatego, żeby mert mógł poznać gręGrin taniej, lepiej i szybciejPfft No a jak!
165 #2 Kami
dnia 24.08.2007 22:23
No wiesz, ale z Ciebie samolub. Ja kupiłam gre zaraz po tym jak wyszła i nie mam zamiaru kupować dodatkowo Super$ellera, bo raz, że marnowanie kasy, a dwa - nie ma tak ładnego opakowania. Także ja uważam to za jawną niesprawiedliwość Bosz
210 #3 mertruve
dnia 24.08.2007 22:27
To mam płakać razem z wami? Ja kupiłem Dreamfalla w dniu premiery za 99 zł, a potem wyszło to w supersellerze za 49 zł z poprawioną wersją językową i dodatkowo z patchem. Dobrze wiem co czujecie;P Ale tak to już jest i tyle.
165 #4 Kami
dnia 25.08.2007 00:07
Ależ ja nie płacze. Co najwyżej mam... kurwiki w oczach Wink2 Wychodzi na to, że nie opłaca się kupować gier Cenegi zaraz po premierze, bo później są tańsze i lepsze.
210 #5 mertruve
dnia 25.08.2007 11:14
Ja tam zakupu Dreamfall nie żałuję:)
165 #6 Kami
dnia 25.08.2007 21:00
Dreamfall to odstępstwo od reguły. Ale np. Tunguska... w sumie i tak dalej będę kupować gry po premierze, bo nie podoba mi się opakowanie Super$ellerów, a wiadomo - opakowanie ważna rzecz. Wink2 Natomiast ludziom, których opakowanie nie obchodzi radzę trochę poczekać.
24 #7 mendosa
dnia 25.08.2007 21:16
To sellerowe wydanie Dreamfall, nie posiadało osobnej płytki ze ścieżką dźwiękową. Gwoli ścisłości - Cenega wydała jakąś poprawkę do Tunguski, ale konia z dwoma rzędami temu, komu udało się ją ściągnąć (po prostu strona nie działała i nie działa - próbowałem w ubiegłym roku, próbowałem tydzień temu i guzik). Powinni mi teraz wymienić Tunguskę na tę nowszą, oczywiście opakowanie se zostawię, bo fajne jest Wink2 .
72 #8 Davero
dnia 25.08.2007 21:49
Na Supersellerowej stronie Cenega podaje, że Dreamfall w tej wersji ma osobną płytę ze ścieżką dźwiękową :?

A co do gier jeśli ktoś kolekcjonuje to kupi pewnie ładniejsze wydanie premierowe. Jak ktoś nie kolekcjonuje - wszystko jedno kiedy kupi, bo i tak można sprzedać na Allegro o (powiedzmy) 20 złotych taniej niż się kupiło. Byle tylko zdążyć przed informacją o obniżce cen.

A że późniejsze wersje są bardziej dopracowane/lepsze od poprzednich to jest świństwo. Bo klientów - za ich własne pieniądze - traktuje się jako beta testerów. Ale widać sobie na to pozwalają i wciąż płacąc za premierowe, niedorobione wersje.
24 #9 mendosa
dnia 25.08.2007 22:14
Ja się z tym Dreamfallem już pogubiłem, i może faktycznie pomieszało mi się to z innym tytułem, z innej taniej serii (to świadczyłoby o mojej postępującej demencji), a może były dwa selery?

Na pewno nie miał w tej wersji osobnego opakowania DVD na płytkę ze ścieżką dźwiękową. (jeżeli i tu się mylę - to, słowo harcerza - kupuję okulary Wink2 )

A jeszcze co do Tunguski - zastanawiam się, jak by zareagowali, gdybym napisał do nich, żądając wymiany gry - ja również uważam to za świństwo - jestem traktowany jak królik doświadczalny i jeszcze płacę za to więcej, niż ludzie, którzy zagrają w wersję przetestowaną już na mnie i poprawioną! ! !

Ale jak tu Davero sobie na to nie pozwalać i nie kupować w ogóle premier (ja akurat miałem grę <właściwie, to Aniołek mi przyniósł :) > chwilę po premierze, ale nie zmienia to faktu, że kupiona była w cenie premierowej) - jeżeli na dany tytuł czeka się z wypiekami na twarzy od miesięcy? Nawiasem mówiąc, Tunguska była jedyną grą, w którą grałem niedługo po polskiej premierze, dawniej zawsze czekałem na potanienie tytułu lub edycję "niskocenową", już z poprawkami. Widać nie mam szczęścia Wink2 .
165 #10 Kami
dnia 25.08.2007 23:56
A propos ścieżki dźwiękowej do Dreamfalla to też sobie panowie z Cenegi wymyślili. Na płycie nie ma czterech utworów niejakiego 'Magnet'a' - Be with you, My darling curse, The Pacemaker i Nothing hurts now, które jak nic przywodzą klimat Dreamfalla. Więc w sumie nie dość, że traktują nas jak beta testerów to jeszcze dają niepełną ścieżkę dźwiękową.
210 #11 mertruve
dnia 26.08.2007 00:35
a jak tam dreamfall Mendosa? Grasz?:)
24 #12 mendosa
dnia 26.08.2007 00:42
Mert - ukończyliśmy. W każdej chwili mogę Ci oddać, bądź przesłać :) .

I wielkie dzięki za użyczenie gierki :) .
210 #13 mertruve
dnia 26.08.2007 00:47
Rozliczymy sie w przyszlosci, jak sie studia rozpoczna:) Wazne, ze lezy bezpiecznieSweet
72 #14 Davero
dnia 26.08.2007 10:08
@mendosa
Jak sobie nie pozwalać grać na nosie przez wydawców? Hmmm... Nie czekać z wypiekami na twarzy na grę danego producenta (który już raz zawiódł) następnym razem? Trudne, ale możliwe... Chyba. Zwłaszcza, kiedy się pomyśli, że po czasie zagra się w LEPSZĄ grę (poprawioną, z dodatkami itd.). Tylko pudełko będzie brzydsze...

Ja, na przykład, napisałem na forum AG człowiekowi z Nucleosys (się dopisywał w temacie więc pewnie przeczytał), że ze względu na to, że wydali Scratches DC mają jak w banku, że następną grę Nuncleosys kupię dopiero wtedy, gdy będę miał pewność, że jest to wersja ostateczna (i pewnie jeszcze na tym zaoszczędzę).
210 #15 mertruve
dnia 26.08.2007 11:06
Zaoszczędzisz, bo kupisz w klasyce za grosze:) Tylko czasami czekać się nie chce. Ja na Paradise także nie czekałem, choć jeszcze nigdzie taniej nie wyszła, ale zapewne wyjdzie.
241 #16 Kent
dnia 26.08.2007 21:45
Istnieje jeszcze inny sposób na granie w gry zaraz po premierze, płacenie za nie jak najmniejszych pieniędzy i posiadanie "połatanej" wersji gry.
Kupujemy używaną gre miesiąc po premierze(wtedy ceny nówek spadają, a co za tym idzie, tańsze są również gry używane) za jakieś 50% ceny sugerowanej. Po ukończeniu gry sprzedajemy ją za taką samą cene. Czekamy 2-3 lata, aż gra spadnie do najniższego przedziału cenowego i za 20zł mamy nówke na półeczce.
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.