Nikopol
Nikopol - pierwsza animacja
drozda dnia 22.01.2007 14:22
Jak poniżej wspomniałem Benoit Sokal pracuje aktualnie nad grą detektywistyczną - Sinking Island. Warto również wspomnieć o drugiej produkcji, która również powstaje pod jego bacznym okiem. Nikopol będzie nawiązywać do serii komiksowej z gatunku science-fiction autorstwa Enkiego Bilala. Seria komiksów składa z trzech części: Targi nieśmiertelnych (1980, wyd. pol. 2002), Kobieta pułapka (1986, wyd. pol. 2002), Zimny równik (1992, wyd. pol. 2003). W oryginale seria ukazała się nakładem wydawnictwa Les Humanoïdes Associés. Po polsku opublikował ją Egmont Polska. Cykl ukazuje losy kosmonauty Nikopola, który zmaga się z totalitarnymi rządami w Europie przyszłości, opanowanej nie tylko przez ludzi, ale i zagrożonej przez przybyłych z kosmosu bogów. (źródło: wikipedia.pl).

Jeżeli zainteresowani jesteście tą tematyką to polecam również zapoznanie się z filmem Immortal - Kobieta pułapka (więcej informacji), będącym ekranizacją dwóch pierwszych komiksów z serii.

Pierwszą, bardzo krótką animację oraz nieliczne grafiki z gry znaleźć można na oficjalnej stronie White Birds Productions. Na chwilę obecną premiera planowana jest na pierwszy kwartał 2008 roku.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?