Amnesia: Rebirth
Mistrzowie horroru powracają. Po wydanym w 2015 roku podwodnym dreszczowcu SOMA, studio Frictional Games nie do końca był pewne dalszej przyszłości. Pojawiły się doniesienia, że Szwedzi będą chcieć spróbować sił w innych gatunkach. Na szczęście doniesienia nie sprawdziły się, koszty produkcji poprzedniej produkcji zdołały się po latach zwrócić z lekką nawiązką, więc podjęto decyzję o kontynuowaniu ścieżki.

Aczkolwiek jest to ścieżka trochę nieco bardziej bezpieczna, gdyż studio powraca do serii, która przyniosła im największy rozgłos. Tym właśnie sposobem otrzymaliśmy zapowiedź Amnesia: Rebirth, której akcja zostanie osadzona gdzieś w odmętach burzliwej algierskiej pustyni. Poznamy historię Tasi Trianon – kobieta wyrusza we „wstrząsającą podróż przez dewastację i ból, osobisty strach oraz ból, odkrywając jednocześnie granice ludzkiej wytrzymałości”.

Po pierwszym zwiastunie możemy przypuścić, że rozgrywka nie zmieni się zbytnio względem poprzednich produkcji. Nadal będzie to pierwszoosobowy horror, skupiający się na rozwiązywaniu drobnych łamigłówek środowiskowych, a przede wszystkim na chowaniu i unikaniu podążających za bohaterką monstrów. Amnesia: Rebirth zadebiutuje na PC oraz PlayStation 4 już tej jesieni. Tytuł można dodawać już do listy życzeń na Steamie.   

Komentarze


1933 #1 adadid2
dnia 23.03.2020 20:18
Dzięki za kolejny wpis na stronie mojego dzieciństwa! :)
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?