1979 Revolution
Forma w jakiej tworzy i wydaje swoje przygodówki studio Telltale Games jest inspiracją także dla innych producentów. Do nich niewątpliwie zalicza się niezależne studio iNK Stories, które przygotowuje dla nas produkcję o nazwie 1979 Revolution. Projekt narracyjny z fabułą umiejscowioną podczas rewolucji islamskiej mającej miejsce w 1979 roku w Iranie. Jej głównym celem było obalenie rządków Mohammada Rezy Pahlawiego przez zwolenników ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego i zmainę ustroju dyktatorskiego na demokratyczny.

Bohaterem, którym przyjdzie pokierować graczom będzie Reza Shirazi – fotoreporter wracający po zakończonych studiach do rodzinnego kraju. Spotkanie ze swoim najlepszym przyjacielem Babakiem sprawi, że mężczyzna zostaje wprowadzony w sieć podziemnej działalności. Pierwszy odcinek zadebiutuje w sprzedaży 5 kwietnia i będzie nosić nazwę Black Friday. Sformułowanie to odnosi się do dnia 8 września 1978 r kiedy to po raz pierwszy służby wojskowe otworzyły ogień do demonstrujących cywilów.

Po udostępnionych materiałach czuć wyraźnie inspirację produkcjami studia Telltale. Przygoda będzie prowadzona w sposób narracyjny, a wszystkie dokonane przez nas wybory będą miały swoje następstwa w przyszłych wydarzeniach. Grę będzie można kupować na Steamie. Póki co cena nie jest jeszcze znana.   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?