The Eyes of Ara
Niezależne studio 100 Stones Interactive próbuje zebrać fundusze na swój pierwszy projekt - The Eyes of Ara, będący połączeniem kultowej serii Myst oraz nowoczesnej eksploracji otoczenia (w stylu ostatniej części Tomb Raidera). Twórcy liczą na co najmniej 15 tys. dolarów. Po kilku dniach udało się zebrać 1/3 tej sumy.

Fabuła gry zostanie osadzona w opuszczonym przed laty zamku, który do tej pory nie zbudzał zbytniego zainteresowania wśród mieszkańców. W ostatnim jednak czasie wewnątrz zamczyska mają miejsce dziwne i niepokojące zdarzenia. W najwyższej wieży ktoś nadaje potężny sygnał radiowy, a we mgle można dostrzec poruszające się światła. W miasteczku zaczynają krążyć stare opowieści o upiornych postaciach, gwałtownych burzach oraz ogromnych rojach niesamowitych świateł, które miały miejsce kiedyś w zamku. Coś wewnątrz zostało obudzone. Jego tożsamość oraz cel będzie musiał odkryć gracz.

The Eyes of Ara będzie prezentować w pełni trójwymiarowe środowisko. Szczegółowy zamek usiany zostanie w niezliczoną ilość tajnych pomieszczeń oraz ukrytych korytarzy. W niemal każdej komnacie natkniemy się na złożone zagadki. Pierwsze efekty można obejrzeć na materiale filmowym nagranym ze wczesnej wersji alfa gry.

Jeżeli kampania zakończy się sukcesem, to produkcja trafi do sprzedaży na PC oraz Mac w przyszłym roku. Planowana jest także wersja na urządzenia przenośne, ale ta pojawi się nieco później.   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?