Perception
Gracze sympatyzujący w pierwszoosobowych horrorach mają kolejny powód do zadowolenia. Ruszyła zbiórka pieniędzy na projekt Perception. Czym różni się on od innych tego typu produkcji? Po pierwsze tworzony jest przez studio The Deep End Games, które powołane do życia zostało przez twórców takich hitów jak Bioshock, Bioshock Infinite czy seria Dead Space. Po drugie, główną bohaterką będzie niewidoma kobieta.

Dręczona koszmarami Cassie Thomton udaje się do upiornej posiadłości, którą tak często odwiedza w snach. Będąc na miejscu dochodzi do wniosku, że rezydencją zawładnęła nadprzyrodzona istota. Kobieta postanawia rozwiązać jej tajemnicę, a do orientacji w otoczeniu posługuje się jedynie laską i efektem echolokacji. Ma to jednak także swoją negatywną stronę, gdyż każdy dźwięk może zwrócić uwagę niebezpiecznej istoty.Aby nieco bardziej utożsamić się z Cassie oraz podkreślić jej defekt w postaci braku wzroku, grafika w grze będzie posiadać niestandardową formę. Jej próbkę można obejrzeć na pierwszym zwiastunie. Nie doświadczymy także żadnych elementów walki. Aby uniknąć bezpośredniej konfrontacji ze zjawą będziemy musieli wykorzystać elementy otoczenia do ukrycia się lub rozwiązania różnych łamigłówek.

Po niespełna 10 dniach na Kickstarterze udało się zebrać ok. 82 tysięcy dolarów. Twórcy mają nadzieję na co najmniej 150 tysięcy, ale każde dodatkowe pieniądze posłużą na rozbudowę produkcji. Premierę na PC zaplanowano w okolicach czerwca 2016 roku.


   

Komentarze


1398 #1 Igor Hardy
dnia 06.06.2015 13:34
Echolokoacja od dawna wydaje mi się czymś fascynującym, ale... Może się nie znam, może za mało widziałem, ale mechanika gry wydaje mi się strasznie niekonsekwentna. Obraz raz zostaje, a kiedy indziej tylko miga. Nie czuje się też specjalnej różnicy miedzy echolokacją, a używaniem wzroku w zwykłym FPP. Powinny następować czasem przekłamania odległości, luki w przestrzeni w zależności od materiałów, z których zrobione są obiekty i pomieszczenia.
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?