SOMA
Mistrzowie horrorów powrócą na nasze ekrany z projektem SOMA już 22 września. Termin premiery zapowiedziało studio Frictional Games, które w 2010 roku uraczyło graczy świetną przygodówką grozy Amnesia: Mroczny Obłęd (wcześniej seria Penumbra). Tym razem autorzy zaproponują nam podróż w przyszłość, w której zbadamy korytarze futurystycznej jednostki badawczej pełną nowoczesnych technologii.

Opublikowano nieco ponad 12-minutowy materiał filmowy prezentujący gameplay. Widać, że technicznie produkcja będzie przypominać poprzednie tytuły. Znacznej poprawie uległa natomiast część wizualna i po raz pierwszy – główny bohater (z perspektywy którego będziemy obserwować całe otoczenie) otrzymał własny głos. Usłyszymy go w trakcie prowadzenia konwersacji z robotami, a być może także z ludźmi (o ile takich napotkamy)
.
Nagrywanie poniższego materiału filmowego rozpoczęto mniej-więcej po 1 godzinie gry. Wiemy także, że główny bohater nie doświadczy utraty pamięci. Wie kim jest, zna swoją przeszłość. Nie jest jedynie pewien ostatnich wydarzeń, które rozegrały się w jednostce i doprowadziły ją do takiego zniszczenia. Na filmie nie zaprezentowano nam wszystkiego – istnieje wiele więcej rzeczy do odkrycia, a gracz będzie mógł działać w różnoraki sposób, co przyczyni się do kreowania zupełnie innych scenariuszy.

Soma trafi na PC oraz PS4. Niewykluczane są inne platformy.   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?