Tales of the Dragonland
Polskie studio Forever Entertainment, które w 2013 roku wydało nieźle przyjętą na Steamie przygodówkę Violett pracuje nad swoim kolejnym projektem. Tym razem będzie to klasyczna produkcja point and click utrzymana w stylistyce 2,5D oraz klimatach fantasy – jej nazwa to Tales of the Dragonland: The Tyrant and the Thief.

Tytuł zabierze gracza w podróż po średniowiecznym świecie wypełnionym ogrami, złodziejami oraz smokami. Nad królestwem Dragon's Coast zawisły czarne chmury, gdyż lubiany przez mieszkańców władca zginął w krwawym zamachu. Jego miejsce zajął bezwzględny i chciwy despota, w wyniku czego na ulicach zaczęła szerzyć się śmierć oraz głód.

Gracz wcieli się w postać młodego kieszonkowca Alvina, który przeżycie wiąże się z obrabianiem mniej lub bardziej zamożnych mieszkańców. Pewnego dnia bohater za cel obiera sobie niewłaściwą osobę – samego przywódcę Gildii Złodziei. Rozbawiony tą nieudaną próbą mężczyzna oferuje chłopcu przekazanie własnej wiedzy w zamian za lojalność. W niedługim czasie Alvin wyruszy w długą podróż, w trakcie której pozna wiele sekretów na temat swojej rodziny.

Poniżej możecie znaleźć kilka pierwszych materiałów graficznych. Należy przyznać, że szkice prezentują się bardzo okazale. Jeżeli nie będzie żadnych opóźnień, to Tales of the Dragonland trafi do sprzedaży w IV kwartale bieżącego roku (na systemy PC, Mac, Linux oraz urządzenia przenośne iOS, Android, Windows Phone). Tytuł zdołał uzyskać już zielone światło na Steamie. Warto zwrócić uwagę, że Forever Entertainment planuje wydać także kontynuację Violett - ta miałaby się pojawić w 2016 roku.   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?