The Game Awards
The Game Awards to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie komputerowej rozrywki. To także doskonała okazja, aby przypomnieć lub odsłonić kilka projektów, których z rozmaitych powodów nie zdecydowano się przedstawić na targach E3/Gamescom. W tym roku na gali zaprezentowano dwie gry przygodowe z elementami akcji.

Adr1ft to kosmiczna produkcja ThreeOneZero, która na pierwszy rzut oka przypomina głośny film Grawitacja reżyserii Alfonso Cuaróna. Osamotniony gracz spróbuje przeżyć w kosmosie po katastrofie jednostki badawczej. Gra będzie skierowana do posiadaczy PC oraz konsol PlayStation 4 i Xbox One. Premiera w przyszłym rokuProjekt Tacoma osadzony zostanie w podobnych klimatach, co poprzednia produkcja, a konkretnie w stacji kosmicznej oddalonej 200 000 mil od Ziemi. Gra powstaje od maja, a tworzące ją studio Fullbright (autorzy horroru Gone Home) opublikowało krotką zajawkę – niestety nie zdradzającą nam prawie nic, poza tym, że świat będziemy obserwować z pierwszej osoby. Produkcja trafi do sprzedaży na PC w 2016 roku.Na koniec należy wspomnieć o nowym studiu Hazelight założonym przez twórców gry przygodowej Brothers: A Tale of Two Sons oraz ich nowym, nienazwanym jeszcze projekcie. Podczas gali pokazano jedynie krótką zajawkę, na której widzimy dwóch mężczyzn podróżujących pociągiem towarowym pod osłoną nocy (patrz czas 1:18 na filmie). Gra ma cechować się bogatą narracją oraz wyzwalać emocje u odbiorcy. Premiera ani platformy docelowe nie są jeszcze znane.EDIT:

Umieszczamy jeszcze relację z wystąpienia Kena oraz Roberty Willimas - twórców legendarnej firmy Sierra Entertainment, którzy zostali uhonorowani podczas tegorocznej gali.   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?