Daedalic Entertainment (firma)
Jeden z naszych ulubionych producentów gier przygodowych – Daedalic Entertainment, podpisał umowę z firmą Bastei Lübbe AG, która pełni rolę oficjalnego w Niemczech wydawcy powieści Kena Folletta. Zapewne domyślacie się, co to może dla nas oznaczać? Grę przygodową opartą na jednej z najpopularniejszych książek z dorobku tego pisarza pt. Filary Ziemi.

Fabuła gry przeniesie nas do średniowiecznego miasteczka umiejscowionego w południowej Anglii o nazwie Kingsbridge, gdzie właśnie trwa budowa potężnej katedry. To w niespokojne czasy pełne politycznych intryg, spisków, nieczystej walki o władze, które każdego dnia wywierają wpływ na życie w mieście. Poznamy także wydarzenia oparte na historii.

Zdaniem twórców projekt ma być wydany na wszystkich wiodących platformach, a więc poza PC/Mac, trafi także na XONE, PS4 oraz urządzenia przenośne od Apple’a. Na premierę będziemy musieli zaczekać dłuższy czas – tą zaplanowano dopiero na 2017 rok. Mniej więcej w tym samym czasie powinna pojawić się w sprzedaży kolejna książka Folletta.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?