Dreamfall Chapters
W ubiegłym roku pisaliśmy na temat polskiej wersji gry Dreamfall Chapters, której realizacji podjęła się firma CDP.PL. Niestety, jak się okazuje z powodu zmiany formy dystrybucji gry na tryb epizodyczny polski dystrybutor póki co zrezygnował z chęci wydania tego tytułu w naszym kraju.

Przez pewien czas pisało się, że dystrybucji w Polsce podejmie się firma IMGN.PRO, która wspomagała norweski zespół Red Thread Games w realizacji nagród obiecanych w ramach kampanii na Kickstarterze.

Jeden z czytelników Adventure Zone - Bartosz Listewnik zwrócił się z pytaniem bezpośrednio do twórców gry. Otrzymał taką odpowiedź:
(...) there will be no Polish version until later on. For now, the only supported languages are English and German (voice and text), French and Norwegian (text only). We apologise, but since that time we have switched to an episodic format. When the game gets a full release next year, we will reconsider a Polish version. We might also introduce Polish subtitles for the episodes, but that still hasn't been decided.

(...) polska wersja pojawi się dopiero później. Póki co gra wyjdzie w języku angielskim i niemieckim (głos i tekst) oraz francuskim i norweskim (tylko tekst). Przepraszamy, ale od tego czasu przeszliśmy na format epizodów. Kiedy gra wyjdzie w całości w przyszłym roku, rozważymy wersję polską. Możemy także wprowadzić polskie napisy w epizodach, ale decyzja o tym jeszcze nie zapadła.

Czyli polska wersja Rozdziałów prawdopodobnie pojawi się, ale dopiero w przyszłym roku, po wydaniu wszystkich epizodów. Miejmy także nadzieję, że któryś z polskich dystrybutorów zadba o dubbing, który był jednym z najjaśniejszych punktów Najdłuższej Podróży (2000) oraz pierwszej części Dreamfalla (2006).

Przypominamy, że Dreamfall Chapters: Book One - Reborn zadebiutuje w sieci już 21 października.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?