Simon the Sorcerer 6
Nie tak dawno temu pisaliśmy o zamknięciu firmy, która stworzyła dwie ostatnie odsłony Simon the Sorcerer. Nie oznacza to jednak, że postać zabawnego czarodzieja odejdzie w niepamięć. Zapowiedziano już jego kolejne przygody, których produkcją zajęło się studio Story Beasts.

Niezależne studio z siedzibą w Dublinie skupia w sobie programistów z Europy (także z Polski) oraz Ameryki Południowej, posiadających spore doświadczenie w dziedzinie tworzenia gier. Producenci otrzymali zgodę od oryginalnych – AdventureSoft, na przygotowanie szóstej części przygód Szymka.
Naszym celem jest uchwycenie humoru oraz nowatorskiego ducha, którego można było doświadczyć w pierwszych grach serii, wracając do pięknej, dwuwymiarowej grafiki będącej istotnym filarem gier typu Point’n’Click, wzbogacając jednocześnie fabułę, wprowadzając współczesną mechanikę oraz nowy system magii. Chcielibyśmy rozwinąć grę o nowe elementy, zostawiając jednocześnie ‘smaczki’ dla fanów pierwszych tytułów.

Prace nad tytułem już trwają, ale na ich finalizację niezbędna będzie kampania na Kickstarterze, która powinna ruszyć przed końcem tego roku. Póki co, zaprezentowano jedynie krótki zarys fabuły oraz pierwsze szkice koncepcyjne przedstawiające głównego bohatera.
Gdy magia z równoległego świata zaczyna przeciekać do wymiaru Simona wywołując bałagan zmuszony jest on połączyć siły ze swoim sobowtórem z alternatywnej rzeczywistości, by wspólnie przywrócić zaburzoną równowagę miedzy światami, odkryć co spowodowało taki stan rzeczy oraz upewnić się, że to już nigdy się nie powtórzy…

Simon the Sorcerer Simon the Sorcerer Simon the Sorcerer


   

Komentarze


1069 #1 wredny
dnia 18.07.2014 10:26
pożyjemy zobaczymy mam tylko nadzieję że nie zrobią czegoś w stylu szymka czarodzieja 3d kaczki w lunaparku to był koszmar
165 #2 Kami
dnia 18.07.2014 10:48
Hehe, też mam taką nadzieję. Wink2 Aczkolwiek jak już mówią, że ma być 2D, to automatycznie oczekuję czegoś super. Grin
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?