A Song for Viggo
Pomimo leciwości gatunku okazuje się, że twórcy nadal tryskają ciekawymi pomysłami. Na Kickstarterze trwa kampania projektu A Song for Viggo - przygodówki tworzonej całkowicie przy użyciu papieru oraz kleju. Bardzo pozytywne wrażenie robią już pierwsze fotografie pokazujące papierowe osiedle – domki, latarnie, ulice, a nawet samego głównego bohatera. Jeżeli dodać do tego ciekawą fabułę, fajną grę świateł oraz fortepianowy soundtrack, można przypuszczać, że czeka nas ciekawa perełka.

Pomysł na grę przywołuje na myśl stworzonego z gliny The Neverhooda. Fabuła A Song for Viggo posiada zupełnie przeciwstawny charakter. Przygoda zaczyna się tragicznie. Ojciec w wyniku nieszczęśliwego wypadku doprowadza do śmierci swojego syna. Teraz musi sam zorganizować pogrzeb, zadbać o córkę, poradzić sobie z depresją żony oraz własnymi problemami. Zadaniem gracza będzie poprowadzić jego życia tak, aby przeboleć trudny okres i nie doprowadzić do rozpadu małżeństwa.

Na półmetku kampanii udało się zebrać nieco ponad 6500 dolarów z planowanych 20 tysięcy. Jeżeli jesteście zainteresowani tytułem, to koniecznie wspomóżcie autora. Tym bardziej, że kopię gry można już dostać po wpłacie 10 dolarów. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli, to A Song for Viggo trafi na systemy Windows w połowie 2015 roku. Projekt stara się także o Zielone Światło na Steamie.



   

Komentarze


292 #1 Przemo
dnia 15.06.2014 10:39
Niezbyt przypadł mi do gustu temat na fabułę (wolałbym komedię), ale pomysł na papierową formę jest świetny. Gość ma wielki talent, co widać choćby na poniższym filmie, gdzie pokazana jest jedna z ulic w dzień i w nocy, a także w różnych porach roku. Mega!


YouTube Video
165 #2 Kami
dnia 15.06.2014 11:30
Komedia w papierowej oprawie - Stick it to The Man!

W sumie fabuła wygląda jak The Novelist, tylko w innych okolicznościach.
292 #3 Przemo
dnia 15.06.2014 11:40
Stick it to The Man! - owszem papier, ale komputerowo robiony Grin

Chodzi o gry robione od podstaw z jakiś materiałów - A Song for Viggo, The Neverhood, Armikrog, Dream Machine bodajże też. Wink2
165 #4 Kami
dnia 15.06.2014 12:28
Ale jak mega wygląda! W dodatku najśmieszniejsza gra roku.
292 #5 Przemo
dnia 15.06.2014 13:39
Taki cel-shading trochę. Fakt, gierka była rozweselająca.
165 #6 Kami
dnia 15.06.2014 13:57
No nie wiem, postaci są płaskie


YouTube Video
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?