Tormentum: Dark Sorrow
Wielu z was na pewno lubi dobre indyki, zwłaszcza jeżeli są przyprawione w polskim sosie. Tych na naszej scenie jest całkiem sporo i co ważniejsze - często prezentują bardzo ciekawe pomysły. Takie było Magritte, takie mogło być Butterfly i takie z całą pewnością będzie Tormentum: Dark Sorrow, czyli mroczna przygodówka tworzona przez gdyńskie OhNoo Studio.

Jak piszą autorzy na oficjalnej stronie: Tormentum jest surrealistyczną grą przygodową typu point and click, zawierającą w sobie również pewną dawkę wyborów moralnych. Akcja gry toczy się w mrocznym świecie balansującym na granicy sennego marzenia i koszmaru. Bohater, w którego wciela się gracz, nie pamięta skąd przybył ani jak się nazywa. Przemierzając kolejne krainy usiłuje poznać prawdę o otaczającym go świecie, jak i o sobie samym.Klimat w grze został zainspirowany m.in. twórczością polskiego malarza Zdzisława Beksińskiego oraz takich komputerowych produkcji jak Dark Seed czy Demon's Souls. Z połączenia wszystkich elementów powstał świat wypełniony ciemnością i depresją. Wszystkie lokacje w grze zostaną narysowane odręcznie, a w tle będzie rozbrzmiewać nastrojowy soundtrack składający się z 20 utworów. Do dyspozycji gracza zostaną oddane trzy krainy różniące się od siebie pod względem architektury, mieszkańców oraz pogody.

Aby Tormentum: Dark Sorrow doszedł do skutku, potrzebna jest wasza pomoc. W serwisie IndieGoGo uruchomiono kampanię, której celem jest zebranie 9000 dolarów. Do tej pory udało się uzyskać nieco ponad 1600 dolarów, ale do końca pozostało jeszcze trochę czasu. Cyfrową kopię gry można otrzymać już po wpłacie 9 dolarów. Premierę na PC, Mac, Linux oraz urządzenia przenośne z systemami iOS/Android zaplanowano na październik tego roku.

Zachęcamy także do oddawania głosów na Tormentum: Dark Sorrow w programie Steam Greenlight.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?