Sherlock Holmes: Crimes and Punishments
Na targach Expo firma Focus Home Interactive zamierza promować najnowszą część przygód Sherlocka Holmesa pt. Crimes & Punishments. Udostępniono zwiastun zawierający kilka ciekawych scen. Gra trafi do sprzedaży po wakacjach.   

Komentarze


165 #1 Kami
dnia 10.06.2014 02:30
Wszystko co pokazują jest mega Smile2 Mam już tak chore wymagania, że bosz Hihi Ich wina!
660 #2 Madzius888
dnia 10.06.2014 11:02
U mnie wręcz przeciwnie. Przestałam czekać na SH z taką niecierpliwością, jak chociażby na Testament. Sherlock właśnie fajny był w tym, że wprowadzając pewne ulepszenia pozostawał klasyczny, w dużej mierze liniowy, a to po to, żeby stworzyć tę jedną logiczną ścieżkę. Oceny, możliwość złego zakończenia sprawy (nawet jeżeli gdzieś tam mogę sobie obejrzeć właściwie zakończenie), czyli właściwie u-elejnłar-owienie tytułu niesie za sobą ogromne ryzyko. Nawet jeżeli jednak powiedzmy uda się właściwie rozpisać różne opcje i tak, cokolwiek bym z tego nie wybrała i ile razy bym nie przechodziła, to będę niepocieszona. Chcę klasycznego całościowego Sherlocka Cry
165 #3 Kami
dnia 10.06.2014 12:01
Jesteś niezadowolona z rzeczywistej możliwości położenia śledztwa? Shock

Przecież wtedy jest jakaś waga wyborów i nacisk na dedukcję. Detektyw Czy nie tak właśnie powinna wyglądać gra z detektywem? Gdzie jest fun, jeśli żaden wybór nie należy do Ciebie? Tak narzekasz na TWD, gdzie tylko oglądasz rozgrywające się wydarzenia, a jak dają władze w Twoje ręce to też źle? Wink2
660 #4 Madzius888
dnia 10.06.2014 15:49
Nie rozumiemy się, nie uważam, że to zła rzecz. LA Noire przecież lubię. Uważam tylko, że Sherlock Holmes powinien trzymać się starej ścisłej wypróbowanej formy, która nie zawodzi. Takie życzenie me.
165 #5 Kami
dnia 11.06.2014 12:06
Rozumiemy Grin A ściślej ja rozumiem o co Ci chodzi, ale nie rozumiem takiego podejścia - co nowe to złe. Wink2

Poza tym nie wiem czy porównywałabym to do L.A. Noire, bo tam się klepało takie same questy cały czas i mam nadzieję, że czegoś takiego nie zrobią.
2787 #6 SirXan
dnia 11.06.2014 13:30
[Jestem niesłyszący]

A ja cieszę się bardzo, że będą wybory w grze. Grin Nieliniowość wątek w gier przygodówki to rzadkość oprócz eksploracja lokacji. Miło wspominam stara gra Indiana Jones. Pamiętam jego "słynny uderzenie na twarz Adolfa Hitlera" (Indiana Jones i fontanna młodości). XD
660 #7 Madzius888
dnia 11.06.2014 18:15
Dobrze, może po prostu nie macie takiego parcia na klasyczność Sherlocka. A ja po prostu czerpię ogromną przyjemność z klasycznej formy i pragnę, żeby pykał sobie fajeczkę, a nie e-papierosa, o Detektyw
24 #8 mendosa
dnia 11.06.2014 18:22
Sherlock w tej starej formule bazuje przecież jeszcze na serialu, bodaj z lat osiemdziesiątych, w każdym razie takiego Sherlocka i Watsona pamiętam jeszcze z dzieciństwa. I nie chodzi tu tylko o wygląd zewnętrzny, ale i o to też, ale właśnie konstrukcję fabularną. Mnie te zmiany także niepokoją, zaczyna się to zbliżać do TWD, czy Fahrenheita - IMHO jest to próba upodobnienia się do czegoś, czym SH nigdy nie był. I tu podzielam obawy Madzius - ta formuła, dotąd serii obca, moim zdaniem się nie sprawdzi.

P.S.
Madzius, a co w wiadomej sprawie? Ruszyło? Wink2
165 #9 Kami
dnia 11.06.2014 19:03
A jakie tam TWD. W TWD były pozorne wybory i nic nie można było spaprać. Strasznie ludzie fatalistycznie do tego podchodzicie Pfft2 Bez przesady z tymi porównaniami, bo to są zupełnie inne gry.

Testament już miał trochę nowszą formę, teraz idą jeszcze dalej, ale HO z QTE w kosmosie z tego nie robią przecież. C'mon
24 #10 mendosa
dnia 11.06.2014 19:33
Jeśli o niczym nie zapomniałem, to w Testamencie były tylko dwie nowości: możliwość sterowania czworonogiem (całkiem fajne) i kichane "achivmenty" (błee).

Nie mogę podchodzić entuzjastycznie, gdy po protu nie wiem (i chyba nie wie tego nikt prócz twórców) jak zapowiadane zmiany w rozgrywce przełożą się na jakość tej rozgrywki. Papier i filmik przyjmą wszystko, ale to dopiero granie zweryfikuje te nowalijki.

Nawiasem mówiąc, system ocen, testy i możliwość "spaprania" sprawy (teoretycznie, bo jeśli nawet źle dedukowaliśmy, to Sherlock nas poprawiał, i mieliśmy logiczny wykład na temat tego, jak "naprawdę" to wyglądało), były czymś co średnio mi się podobało w... bodaj Srebrnym Kolczyku.
24 #11 mendosa
dnia 11.06.2014 19:39
A - jeszcze jedna rzecz w Testamencie "nowa" w stosunku do wcześniejszych odsłon serii - możliwość wyboru spośród trzech trybów widoku.
165 #12 Kami
dnia 11.06.2014 20:02
Więc jak mało wiesz, to od razu zakładasz, że będzie źle? Wink2 Dlaczego nie odwrotnie lub w ogóle z pewną dozą ciekawości bez osądzania?
24 #13 mendosa
dnia 11.06.2014 21:13
Gdyby ktoś Ci powiedział: "Twój ukochany kot od jutra/przyszłej niedzieli/inny termin będzie się zachowywał nieco inaczej niż dotąd, i będzie też nieco inaczej wyglądał." - czy podejdziesz do tego z pełnym entuzjazmem, czy nawet pewną dozą ciekawości?

I nie mylmy pojęć - nie osądzam, osądzić mógłbym, gdybym już zagrał - przypuszczam. Ale pewności nie mam - dlatego napisałem to, co napisałem Wink2
2787 #14 SirXan
dnia 11.06.2014 23:06
Słusznie. Nie ma gwarancji, że będzie 100% udana gra po naprawdę smakowite trailery i zapowiedzi. Nie zapominajmy o grze "Murdered". Był świetnie zapowiadająca gra, a tu rozczarowana. Sny są piękne, ale rzeczywistości czasem bywają bezlitośni i brutalne. Dlatego lepiej poczekajmy na dniu premiery, zanim oceniamy. Nie miejmy zbyt wysokie oczekiwanie.
165 #15 Kami
dnia 11.06.2014 23:40
Gdyby ktoś mi powiedział - od dzisiaj twój kot nie będzie jeździć tyłkiem po podłodze, to bym się ucieszyła. Wink2

Wszystko zależy, ale ja jakoś wolę patrzeć na to pozytywnie. Obawa przed zmianą to naturalny ludzki odruch, bo ludzie po prostu zmian nie lubią.

SirXan - co ty gadasz, Murdered jest bardzo dobre, szczególnie dla przygodowców. To jest właśnie ta gra nowej generacji, która bardziej dba o adventure niż action (więcej niedługo w recce).

Pewnie, nie ma co budować mega oczekiwać, ale to nie znaczy, że na wszystko powinno się patrzeć z popłochem i mówić nie, bo tak jak było jest bezpieczniej. W ten sposób nigdzie by się nie doszło. Postęp jest dobry. Nie zawsze osiąga się strzał w dziesiątkę, ale ludzie uczą się na błędach i o ile wyciąga się wnioski z poprzedniego doświadczenia, to jest ok. To jest już drugi "nowy" Sherlock, nie sądzicie, że raczej wzięli pod uwagę opinie graczy nt poprzedniej części, by ulepszyć kolejną? Te pomysły nie biorą się przecież z niczego.
24 #16 mendosa
dnia 12.06.2014 17:35
Nikt nigdzie nie napisał, że postęp i zmiany jako takie są czymś złym. Nie o to tu chodzi, chodzi o zmiany charakterystycznych cech rozgrywki. Może to i będzie lepszy, młodszy i bardziej "interaktywny" Sherlock, ale nie będzie to już ten sam stary, dobry Sherlock. Ale to wszystko, to jest gdybanie, pożyjemy, zobaczymy.

Dziwi mnie ilość zakończeń, to by sugerowało coś a la Blade Runner, Shadow of Destiny, czy Dame Was Loaded. Interesujące, jak to rozwiążą w rozgrywce. Przykładowo - czy SH będzie mógł stać się kompletnym łajdakiem, nie wiem, rzezimieszkiem, oszustem? Jeśli mnie coś intryguje w tych zmianach, to właśnie to. Przy wszystkich wcześniejszych założeniach Grin
165 #17 Kami
dnia 13.06.2014 20:26
Tak wywnioskowałam z wypowiedzi Madzius Smile2
No nie będzie, bo będzie lepszy. Wink2 Przynajmniej w zamierzeniu. Grin

10 zakończeń na jedną sprawę, więc pewnie po prostu różne kombinacje dedukcji. Mnie ciekawi czy na końcu może stać się zniesławiony jak w Testamencie, jeśli wszystko się spapra. :F
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?