Shadowgate (2014)
Shadowgate już latem
Kami dnia 15.05.2014 19:16
Shadowgate przeszło daleką drogę od oryginału z 1987 roku. Latem będziecie mogli powrócić do zamczyska i poznać re-imaginację tej klasycznej przygodówki.

Dostępny jest już pre-order na stronie producenta z 25% zniżką. Grę dostaniecie już od 14.99 $. Płacąc trochę więcej otrzymacie dostęp do ekskluzywnych dodatków, m.in.: tapety na pulpit, kalendarz, soundtrack, artbook, mapa świata, a nawet wcześniejszy dostęp.

Oryginalnie sfinansowana na Kickstarterze, gra spełnia wymagania monitorów 4K i będzie dostępna na PC, Mac, iOS i tabletach Android.
Reszta screenów dostępna w galerii.

O fabule Shadowgate pisał trochę Przemo w newsie Ostatnio na Kickstarterze (Devil's Cove, Homestuck, Shadowgate), co teraz zacytuję, ponieważ jest tam użyte słowo "padół":
(...) remake stworzonej w latach 80-tych przygodówki fantasty, wzbogaconej o nowe (jak się wyrażają twórcy – epickie) elementy. Akcja produkcji rozgrywa się w zamku zamieszkiwanym przez pewnego czarnoksiężnika, którego jedynym celem jest wezwanie złego demona i zyskanie kontroli nad tym padołem. Zadaniem gracza jest wypełnienie pradawnej przepowiedni, zwiedzenie różnych komnat zamku oraz zebranie starożytnych artefaktów.   

Komentarze


165 #1 Kami
dnia 16.05.2014 12:54
Podobają mi się tła, ale interface jest zdecydowanie zacofany. :F Dlaczego? Ta kulfoniasta żółta czcionka wygląda idiotycznie, a wszystkie elementy za dużo zasłaniają... chociaż jeszcze nie grałam, to nie wiem jak to się sprawdza w praktyce.
292 #2 Przemo
dnia 16.05.2014 13:39
Mi bardzo podobają się szkice koncepcyjne. Kiedyś widziałem podobne na pudełkach gier planszowych, więc przypomniały się stare czasy. Wink2
165 #3 Kami
dnia 16.05.2014 13:46
Tak, szczególnie ta okładkowa. Sweet No ale to trochę inna gra, niż pen & paper... no nie wiem, generalnie projekt mi się podoba, ale mam wrażenie, że mogli to zrobić trochę lepiej.
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?