The Conjuring House
Na horyzoncie powoli wyłania się kolejny interesujący horror, tym razem tworzony przez niezależne studio RYM Games z siedzibą w Maroko. Firma została założona przez byłych programistów Ubisoftu, którzy pracowali przy takich projektach jak Prince of Persia czy Rayman. Ich pierwszy projekt pod nowym szyldem nosi nazwę The Conjring House i pozowoli nam zwiedzić pewne mroczne domostwo nękane zjawiskami paranormalnymi.

Pierwsza myśl jaka pojawiła się w mojej głowie po przeczytaniu tytułu i obejrzeniu nastrojeowego zwiastuna, to porównanie do wydanego w ubiegłym roku filmu Obecność reż. Jamesa Wana. Tematyka jest bardzo podobna. Gracz trafi do zarośniętego pajęczynami i kurzem domu wybudowanego w latach 30-tych ubiegłego wieku. Dziwne odgłosy oraz straszne historie na temat tego miejsca przyciągają najbardziej ciekawskich obywateli.Produkcja określana jest mianem "Paranormal Horror Experience". Wszystkie elementy rozgrywki, w tym dźwięk, oświetlenie, efekty paranormalne zostaną zbudowane z myślą o całkowitym zagłębieniu gracza w wykreowany świat, a także wywoływaniu poczucia ciągłego zagrożenia. Poszczególne zdarzenia będą generowane losowo, a w związku z tym, że to survival horror, raz na jakiś czas będziemy musieli wybrać pomiędzy ucieczką a ukryciem. Wysoką jakość grafiki zapewni silnik Unreal Development Kit.

Aby wszystkie powyższe założenia doszły do skutku niezbędne jest uzbieranie 190 tysięcy dolarów. Gra ruszyła z kampanią na IndieGOGO, ale niestety nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Na chwilę obecną zdołała uzbierać niespełna 600 dolców, ale do zakończenia pozostało jeszcze 26 dni. Swoją kopię można uzyskać już od 5 dolarów.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z myślą, to The Conjuring House zostatnie wydane na PC z możliwością obsługi technologii Oculus Rift. Termin premiery nie został jeszcze ogłoszony.


   

Komentarze


292 #1 Przemo
dnia 08.05.2014 21:57
Zwiastun jak dla mnie mocny. Szykuje się soczysty kawałek horroru. Mam nadzieję, że nie będą mieli problemów z dokończeniem projektu.
165 #2 Kami
dnia 09.05.2014 13:36
Boszesz, ale zakończenie xD <piszę to już zza grobu, bo miałam atak serca>
The Conjring na pewno nie. Jak już porównujesz do filmu, to bardziej Rose Red. Nie ma to jak dorobić paniczne oddychanie postaci, żeby podnieść puls widza. Hihi
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?