The Breakout
Pixel Trip Studios ruszyło kilka dni temu z kampanią swojej pierwszej gry przygodowej pt. The Breakout. Przedstawione nam zostaną losy Guy'a Kassela, byłego złodzieja, który porzucił życie przestępcze z uwagi na własną narzeczoną. Guy zaciąga się do Sił Powietrznych i szybko uzyskuje stopień kapitana. Podczas jednej z misji samolot bohatera zostaje zestrzelony przez wrogie jednostki, a on sam pojmany do obozu jenieckiego Verdammen Hof. Gracz dołoży wszelkich starań, aby Kassel wydostał się z tego miejsca i powrócił w jednym kawałku do narzeczonej.

W trakcie gry otrzymamy możliwość wędrowania po poszczególnych częściach obozu. Użyjemy zdolności z poprzedniego fachu do zebrania przedmiotów, które okażą się pomocne w ucieczce oraz spróbujemy zdobyć zaufanie odpowiednich osób. Akcja The Breakout osadzona została w czasie II Wojny Światowej. Jak wskazuje sam autor, gra nawiązuje do klasycznych point and clicków wydawanych w latach '90 oraz czerpie inspiracje z takich ekranizacji jak "Wielka Ucieczka" w reżyserii Johna Sturgesa.

Kampania na Kickstarterze potrwa do 12 maja, a na osiągnięcie sukcesu potrzebne jest 49 500 funtów, z czego na daną chwilę udało się zebrać 17%. Swoją kopię gry można już dostać po wpłacie 3 £. Tytuł powinien trafić do sprzedaży w połowie 2015 roku na PC, Macintoshe oraz Linuxy.   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?