The Book of Unwritten Tales 2
Zgodnie z zapowiedziami, dzisiejszego poranka pojawiła się informacja o bezpośredniej kontynuacji przygodówki The Book of Unwritten Tales. Jej autorzy postanowili po raz drugi skorzystać z dobrodziejstw Kickstartera (wcześniej zbierali fundusze na strategię Battle Worlds) i poprosili graczy o 65 tys. dolarów. Jednak podkreślają, że suma ta ma zostać przeznaczona jedynie na rozbudowę i dopracowanie projektu. Większość zostanie sfinansowana przez nich oraz wydawcę – firmę Nordic Games.

W produkcji pojawią się czołowe postacie całej serii - gnom Willbur, elfka Ivo, łowca skarbów Nate oraz jego towarzysz Critter, którymi gracz będzie miał okazję pokierować osobno oraz w tym samym czasie. Pełna gra złoży się z pięciu rozdziałów, a ukończenie jednego zajmie nam średnio 3-4 godziny. Przygodówka trafi do sprzedaży na początku 2015 roku, choć osoby wpłacające co najmniej 25 dolarów na konto zbiórki otrzymają grę pod koniec tego roku w ramach usługi Steam Early Access. Grę uruchomić będzie można w angielskiej oraz niemieckiej wersji językowej na najpopularniejszych systemach operacyjnych.Planowane 65 tysięcy dolarów to jedynie główny cel kampanii. Autorzy ustalili kolejne progi finansowe, których przekroczenie zaowocuje kolejnymi dodatkami w grze. Po osiągnięciu 95 tysięcy produkcja wzbogaci się o misje poboczne za które otrzymamy np. poszczególne elementy strojów. Gracz będzie mógł łączyć je w kompletne zestawy, tworząc unikatową kreację. Po przekroczeniu kwoty 145 tysięcy będziemy otrzymywać dodatkowe materiały „behind the scene” oraz stworzona zostanie ścieżka dźwiękowa z udziałem żywej orkiestry. Za 235 tysięcy otrzymamy wersję Director’s Cut wzbogaconą o kolejne rozmaitości.

O kampanię The Book of Unwritten Tales 2 nie ma się co martwić. Po zaledwie kilkunastu godzinach udało się zebrać 70% podstawowej kwoty. Jeżeli chcecie otrzymać kopię w wersji cyfrowej, wystarczy wpłacić 25 dolarów. Zbiórka kończy się 23 marca.

Galeria z The Book of Unwritten Tales 2.


   

Komentarze


292 #1 Przemo
dnia 12.02.2014 19:13
Po 30 godzinach gra uzbierała 65 tysi. :)
2787 #2 SirXan
dnia 12.02.2014 20:01
[Jestem niesłyszący]

To świetna wiadomości! Ekipa od Book of Unwritten Tales muszą być wzruszone i wniebowzięci. Wink2

Jak będzie 95k, to będą zadanie poboczne. To super! Mam już serdecznie dość LINIOWE gry. W końcu co to za gry, które nie dają graczy poczucie trochę wolności w eksploracji i fabuły. Gry to gry, a nie filmy + zagadki z nagrody "ciąg dalszy". Oczywiście wątek główny i zagadki będą najważniejsze.

Oby nie będzie podzielony na epizody podobnie jak Broken Age i Broken Sword.

Dla miłośników metroidvania i zagadek polecam Was La-Mulana 2 na Kickstartera. :)
165 #3 Kami
dnia 14.02.2014 13:16
Hm... czy Ty właśnie nie opisałeś pierwszej części tej gry? Hihi Która była mega liniowa.

Już prawie 95 tysięcy. Smile2
2787 #4 SirXan
dnia 14.02.2014 21:06
@Kami -> Trafna uwaga. Wink2 Nie oznacza to, że nie lubię Book of Unwritten Tales z powodu liniowość, bo ma inne zalety i to byłoby grzech jest nie grać. Yeah Ale wolałem, by wszystkie gry przygodowe nie muszą być liniowe. Dobre przykłady to Quest for Glory, Heroine's Quest i Indiana Jones (trzy sposoby na przejście gry). Return to Mysterious Island też można rozwiązać wielu zagadki na kilka sposoby. Poboczne miejsce i zadanie też są mile widzialne. Miłej granie. Cool
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?