Kholat
Programiści z niezależnego krakowskiego oddziału studia IMGN.PRO pracują nad pierwszym projektem pt. Kholat, który ma być horrorem bazującym na prawdziwych wydarzeniach, a konkretniej tragedii na Przełęczy Diatłowa. 2 lipca 1959 roku dziewiątka rosyjskich studentów podczas wyprawy w górę Uralu poniosła śmierć w niewyjaśnionych okolicznościach.

Grupka podróżników nad ranem tego samego dnia opuściła w pośpiechu namiot rozcinając jedną z jego ścian. Część z nich posiadała niekompletne odzienie i zmarła w wyniku wyziębienia. Sama gra skupi się na zbadaniu oraz wyjaśnieniu całej historii. Podróżując pod osłoną nocy oraz po zaśnieżonym lesie otrzymamy do dyspozycji otwarty świat. Gracz będzie postawiony wielokrotnie przed trudną decyzją, jaką ścieżkę obrać. Do pomocy otrzymamy mapę oraz kompas, ale korzystać z nich będziemy bez możliwości zatrzymania gry, więc nieraz okaże się to dla nas dosyć ryzykowane. Twórcy zaimplementują system Fear Manager, którego zadaniem będzie regulacja napięcia do poczynań gracza. Pozwoli to wzbudzenie u odbiorcy ciągłego poczucia strachu.

W Kholat jedyną możliwością obrony przed zagrożeniem będzie ucieczka. Nie doświadczymy żadnych elementów walki. Premiera gry na PC ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Warto wspomnieć, że firma IMGN.PRO posiadająca główną siedzibę w Bielsku Białej w ubiegłym roku weszła we współpracę ze studiem Red Thread Games w roli agencji biznesowej i wspomoże norweskiego producenta w pozyskaniu dystrybutorów dla gry Dreamfall Chapters na terenie całej Europy.   

Komentarze


2849 #1 Mizerykordia
dnia 09.02.2014 11:37
Niewątpliwie ciekawa tematyka, szkoda, że trailer taki niewymowny. Oby to nie był kolejny klon Amnesii, bo zaczyna mi się powoli przejadać ten trend. Pożyjemy, zobaczymy.
2787 #2 SirXan
dnia 10.02.2014 07:47
[Jestem niesłyszący]

Ale przynajmniej wiemy, gdzie jest miejsce akcji. Ciekawy projekt i warto to mieć na oku. Oby lokacje i fabuła/tajemnica będą dobre do odkrywanie, bo sama napięcie/strachu tu nie wystarczą.

Co do "tragedii na Przełęczy Diatłowa" - żal mi studentów, ale zastanawiam się, co mogło ich wystraszyć, by zmusiło ich do opuszczenia namiotu w bieliźnie odzienie? Po ich śladach wykluczają (od eksperci), że to sprawka "wielkie zwierzę" (niedźwiedź) albo pustelnik-morderca. Detektyw Dość zagadkowa sprawa sam raz dla Sherlock Holmes.
165 #3 Kami
dnia 10.02.2014 16:14
Dostali się w 6 dni na Steam. Smile2 To chyba jakiś polski rekord.

Wygląda super, chociaż ten cały Fear Manager nie za bardzo sprawdzi się w moim przypadku. Pleased Ja się pewnie będę bała już w 10 sekundzie rozgrywki.
292 #4 Przemo
dnia 12.02.2014 19:16
Ciekawe jak to się ma do systemu, który zaproponowano w Nevermind?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?