Fire
Miłośnicy gier przygodowych wyprodukowanych przez studio Daedalic Entertainment mogą mieć spore powody do zadowolenia. Serwis Adventure Corner zdradził, że w planach tej firmy, prócz 1954: Alcatraz oraz Silence: The Whispered World II, znajdują się także dwa niezapowiedziane jeszcze projekty. Jeden z nich zostaje skrzętnie ukrywany, aby ostatecznie ogłosić go na targach E3 w czerwcu. Drugi zaś to Fire przenoszący do epoki kamienia łupanego.

Gracz trafi do pewnej pradawnej wioski, gdzie pozna niezdarnego mężczyznę o imieniu Ungh. Bohater przez nieuwagę gasi jedyny w osadzie ogień, a więc jego głównym zadaniem będzie próba wskrzeszenia go na nowo. W wyprawie towarzyszyć mu będzie niewielkie stworzonko, które zadomowiło się w jego bujnych włosach. Na swojej drodze napotkają wiele charakterystycznych łamigłówek oraz przeróżnych zwierząt - w tym dinozaury.

Fire (nazwa tymczasowa) czerpie inspiracje z czeskiego Machinarium, a więc w grze nie uświadczymy typowych dialogów. Gra skonstruowana zostanie na zasadzie niemego filmu, a komunikować się będziemy przy pomocy gestów oraz pomruków. Inwentarz zostanie uproszczony do granic możliwości, a bohater będzie mógł przenosić tylko jeden przedmiot. Grafika wykorzysta zaś nową technikę animacji stosowaną przez Daedalic, ale całość zachowa klasyczny wygląd.

Na więcej szczegółów, w tym informację o terminie premiery musimy jeszcze zaczekać. Poniżej znajdziecie dwa pierwsze screenshoty.

   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?