Poznań Game Arena
W dniach 18-20 października, czyli za niespełna dwa tygodnie będzie miała miejsce VIII edycja największej polskiej imprezy dla graczy, jaką jest niewątpliwie Poznań Game Arena. Organizatorzy po raz kolejny przygotowali dla nas szereg ciekawych wydarzeń. Czego można się spodziewać?
Zjazd Twórców Gier

Po raz drugi z rzędu na targach PGA odbędzie się Zjazd Twórców Gier, podczas którego zaplanowanych zostało wiele wykładów poświęconych tematyce gamedevu. Wśród panelistów pojawią się zarówno przedstawiciele branży z Polski, jak i zagranicy. Będzie można posłuchać:
  • Rami Ismail - założyciel studia Vlambeer, znanego z gier Wasteland Kings, Ridiculous Fishing czy Super Crate Box.
  • Julie Heyde - gość z Kopenhagi, doradca twórców gier i technologii oraz wydawców za pośrednictwem swojej firmy Bandello. Julie jest zapalonym game jammerem oraz jednym z organizatorów Nordic Game Jam. Obecnie pracuje nad grą XTODIE, która jest oparta na mitologii nordyckiej. Założycielka platformy dla game jammerów o nazwie Unicorn7 oraz jest również związana z projektami Burning Bridges, Indie MEGABOOTH czy Amaze Indie Connect.
  • Thorsten S. Wiedemann - jest niemieckim założycielem oraz dyrektorem generalnym marki A MAZE. Thorsten skupia się na rozpowszechnianiu kultury gier niezależnych na cały świat.
  • Adriel Wallick - niezależny twórca gier. W branży gier AAA współtwórca projektu Rock Band Blitz. Obecnie pracuje nad kilkoma innymi projektami.


Turniej Ligi Cybersport w League of Legends

Turniej Ligi Cybersport, w którym do wygrania jest 7000 złotych + nagrody rzeczowe. Jego finały rozegrane zostaną podczas Poznań Game Arena, gdzie zobaczymy osiem najlepszych zespołów, wyłonionych z otwartych eliminacji. Jest to już druga edycja tych rozgrywek.

Strefa Polskich Twórców Gier

Po raz pierwszy w historii targów Poznań Game Arena zorganizowana zostanie specjalna strefa dedykowana polskim studiom deweloperskim i grom indie. Do grona dostawców dołączyli: Black Moon Design, LogLabs, Symulacje Historyczne, DFour Games, SOS, Koshmaar, Winyl Pixel, Bad Alien Games, G IS FOR GAME, Wspieram.to (strefa dołączona).

Strefa Retro

Niepowtarzalna okazja, aby przypomnieć sobie stare konsole i komputery, ale przede wszystkim legendarne gry, najstarsze sprzed ponad 35 lat. W strefie retro czekać będzie kilkadziesiąt stanowisk gotowy do gry. Między innymi Atari 2600, ZX Spectrum, Commodore C-64, Atari XL/XE, Amiga, NES, SNES, Sega Master System, Sega Mega Drive i wiele innych. Poza popularnym kiedyś sprzętem będzie też okazja aby zobaczyć i pograć na konsolach, które nigdy popularności w Polsce nie zdobyły, wśród nich Atari 7800, XEGS, Jaguar.

Konkurs Cosplay

Już po raz drugi scenę główną Poznań Game Arena opanują Cosplayerzy. Twórcy strojów z gier i świata fantastyki staną przed publicznością rywalizując o miano najlepiej odwzorowanej postaci. Finałowa rozgrywka odbędzie się w niedzielę, 20 października o godzinie 11.00 na Scenie Głównej w Pawilonie 7. Uczestnicy odegrają scenki najlepiej oddające charakter postaci, w którą się wcielają, a występy oceniane będą przez komisję konkursową oraz publiczność. Trzech najlepszych Cosplayerów otrzyma atrakcyjne nagrody.

Dodatkowe informacje o imprezie

Rozkład:

18 października - VIP DAY - wstęp na zaproszenia VIP
19-20 października - Dni dla publiczności

Ceny biletów:
  • Bilet jednorazowy: 15,00 PLN
  • Bilet rodzinny: 12,00 PLN
  • Bilet szkolny: 12,00 PLN
  • PGA VIP Day: 100,00 PLN
Więcej szczegółów o imprezie PGA można znaleźć na stronie: www.gamearena.pl


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?