Kickstarter
Na Kickstarterze oraz Indiegogo aktualnie trwa kilka ciekawych kampanii dotyczących gier przygodowych. Jedną z nich jest na pewno projekt Shades of Sanity, prezentujący historię Josepha Sprintera – pianisty cierpiącego na schizofrenię. Bohater nieoczekiwanie trafia do nieznanego miejsca pełnego sprzecznych pojęć oraz niepokojących wizji. Studio Sword & Spirit Software liczy na uzbieranie 200 tys., z czego osiągnęli jak dotąd 5%. Kampania potrwa do 27 września. Inną przygodówkę grozy, opartą tym razem na mitologii H.P Lovercrafta próbują stworzyć producenci z Effective Evolutions. Ich produkcja U55 - End of the Line w ciągu 11 dni zdołała uzbierać niemal 37 tys. dolarów z planowanych 115 tys.

Matt Gilgenbach oferuje nam z kolei psychologiczny horror Neverending Nightmares, którego fabuła do pewnego stopnia oparta została na osobistych przeżyciach autora. Grę będzie cechować rzadko spotykany styl graficzny inspirowany ilustracjami Edwarda Gorey’a. Kampania potrwa do końca września, a na osiągnięcie sukcesu potrzeba 99 tys. dolców. Na znacznie mniej, bo jedyne 7000 dolarów ma nadzieję projekt Octopus City Blues – surrealistyczna opowieść w stylu klasycznego point and clicka od studia Ghost in a Bottle.

Na Indiegogo niejakie studio Voon Games chce zaproponować nam powrót w klimaty Monkey Island za sprawą Caribbean Island: A Pirate Adventure. Przeglądając materiały można odnieść wrażenie, że gra jest żywcem wyjęta ze starych, pirackich produkcji Lucas Arts, zarówno od strony graficznej, jak i muzycznej. Jeżeli twórcy udałoby się uzbierać 30 tys. dolarów do 27 września, to premiera gry nastąpi w połowie 2014 roku – na PC, Mac, Linux, iOS oraz Androidy. Nieco ciekawiej przedstawia się projekt Karmaflow realizowany przez dosyć nietypowy zespół. Wcielając się w rolę Karmakeeper gracz otrzyma zadanie przywrócenia równowagi pomiędzy różnymi światami poprzez znalezienie czegoś, co nazywa się Karmaflows. Soundtrack ma zostać skomponowany przez sławną holenderską orkiestrę Metropole.

Kanadyjskie studio Little Red Dog Games próbuje wypromować klasycznego point and clicka opowiadającego o utraconej tożsamości w biurokratycznym świecie. Twórcy zamierzają przeznaczyć połowę wpływów z Conspirocracy na instytucję Foundation Fighting Blindness. Na koniec chcieliśmy podzielić się miłą informacją dotyczącą projektu Fran Bow, którego kampania zakończyła się pomyślnie. Życzymy Natalii Figueroa efektywnej pracy i szybkiej premiery.

Lista kampanii na Kickstarterze | Lista kampanii na Indiegogo


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?