1heart
W pierwszej połowie bieżącego roku w sieci pojawiła się strona wspieraj.to, będąca polskim odpowiednikiem Kickstartera - a więc służąca do finansowania różnych projektów przez społeczność. Od pewnego czasu można znaleźć tam wiele kampanii z dziedziny muzyki, literatury, sztuki i oczywiście gier komputerowych. Z tego ostatniego gatunku na duże wyróżnienie zasługuje przygodówka z elementami grozy tworzona przez programistę Piotra Siatkowskiego oraz grafika Pawła Słabiaka ze studia Chicken in the Corn. Realizowany przez nich projekt nosi nazwę 1heart .

Produkcja ma być klasyczną przygodówką point and click. Jej fabuła prezentuje się następująco:
1heart (...) opowiada o depresji i pogrążonej w niej jednej z sióstr bliźniaczek, która zabiła drugą w trakcie sprzeczki podczas zabawy pluszowymi zabawkami. Znajdująca się gdzieś pomiędzy światem rzeczywistym a snem bohaterka, stara się dotrzeć do serca tego, co dokładnie doprowadziło do tragicznego wydarzenia, oraz przepracować traumę, która jest oczywistym skutkiem takiej historii.


Twórcy zapowiadają, że w 1heart ujrzymy ponad 60 ręcznie rysowanych lokacji utrzymanych w mrocznej konwencji, rozwiążemy wiele różnorodnych zagadek logicznych, a także zbierzemy dużą ilość przedmiotów, które okażą się przydatne z biegiem fabuły. Uważni gracze podczas poznawania tego tytułu, odnajdą wiele odniesień związanych z polskim Internetem. Projekt powstaje od pięciu miesięcy, w trakcie których stworzono już jego grywalną wersję. Zebrane środki posłużą przede wszystkim na gażę dla profesjonalnego lektora.

Aby kampania odniosła sukces potrzebne jest zebranie 2 800 zł. W tej chwili udało się zebrać jedynie 10% sumy, ale do końca akcji pozostały jeszcze 33 dni. Poszczególne przedziały cenowe gwarantują przygotowane przez twórców nagrody. Za jedynie 15 zł dostaniemy dostęp do pełnej wersji gry przed jej premierą. Lokując na koncie akcji kwotę 70 zł będziemy mieli możliwość złożenia zamówienia na ilustrację u autorów, a także zaproponowania własnej zagadki lub poziomu, który trafi do gry oraz otrzymamy dostęp do przygodówki już w fazie beta. 1heart tworzona jest z myślą o systemach Windows oraz Linux. Termin premiery nie został jeszcze podany.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?